Hamas saldırılarında en az 1300 vatandaşı öldürülen İsrail'in misilleme olarak Filistin topraklarında ayrım gözetmeksizin sürdürdüğü saldırıları ve İsrail'in Filistin'in Gazze Şeridi'ndeki katliamlarına ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır'' dedi.

Çağrısının kapsamına ilişkin ayrıntı paylaşmayan Bahçeli'ye destek Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan geldi.

DAVUTOĞLU: BAHÇELİ'NİN İFADELERİNİ DESTEKLİYORUM

Bahçeli'nin sözlerini ''takdirle karşılayan'' Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Günlerdir algı yönetimi ve provokatif çıkışlar ile Gazze’de yaşanan katliamı perdelemeye çalışanlara rağmen, bu insanlık suçuna dur demek adına atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi; Sayın Devlet Bahçeli'nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum."

Özgür Özel'in ziyaret ettiği Kılıçdaroğlu'ndan 'takipteyim' mesajı Özgür Özel'in ziyaret ettiği Kılıçdaroğlu'ndan 'takipteyim' mesajı

KARAMOLLAOĞLU: BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISINI DESTEKLİYORUM

Karamollaoğlu da, Bahçeli'ye sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla teşekkür etti.

Karamollaoğlu, "Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum" dedi.

İsrail'in saldırılarına tepki gösteren Devlet Bahçeli, "Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, muktedirdir" demişti.