Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı AK Partili Murat Kurum, 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'yle bağlantılı Uluslararası Vuslat Platformu'nun "Ufuktaki Yeni Türkiye İstanbul Buluşmaları" programına katıldı.

290034

İSTANBUL'DAKİ TAHRİBATI DURDURACAKMIŞ

Bu derneğin 'İstanbul'daki tahribatı durduracağını' savunan Kurum, "Bugün burada bulunan sizlerin, Uluslararası Vuslat Platformu'nun entelektüel birikimiyle, irfanıyla, derin tecrübeleriyle bu şehirdeki tahribatı durduracak, İstanbul'umuzu gerçek kimliğine yeniden kavuşturacağız" dedi.

"VUSLAT DERNEĞİ-CÜBBELİ AHMET" İLİŞKİSİ

BirGün'de yer alan habere göre Kurum'un ziyaret ettiği Vuslat Derneği Cübbeli'yle bağlantılı bir dernek. Söz konusu derneğin 2016'da Cübbeli'nin kanalı Lalegül TV'ye sponsorluk anlaşmaları ve reklam anlaşmaları yaptığı biliniyor.

Bu anlaşmada derneğe o günün parasıyla aylık 40 bin lira aktarılmıştı. Dernek, bazı zamanlarda Cübbeli'nin 'sohbet'lerini de duyurmuştu. Vuslat Derneği'nin Facebook hesabından yapılan paylaşımlarda da bu görülüyor.

Murat Kurum Solugu Cubbeli Yle Baglantili Dernekte Aldi 1

AK PARTİ İKTİDARI DÖNEMİNDE TARİKATLARA PARA AKIŞI

AK Parti döneminde İBB kasasından İskenderpaşa Cemaati’ne ait Afiyet Hastanesi ile Menzil Cemaati’nin Emsey Hastanesi’ne yaklaşık 3 milyon TL ödendiği ortaya çıkmıştı. İBB, Cübbeli’nin damadına da 14 milyon ödemişti.

AK Parti döneminde İBB’nin kasasından İskenderpaşa Cemaatine 2,81 milyon lira, Menzil Cemaati’ne 82 bin lira, Cübbeli’nin şirketine ise 14,37 milyon lira para girmişti.

AYM'den üniversitelerde afiş ve pankart özgürlüğü kararı AYM'den üniversitelerde afiş ve pankart özgürlüğü kararı

Murat Kurum Solugu Cubbeli Yle Baglantili Dernekte Aldi