Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili derinden etkileyen depremlerin ardından depremzedelere çadır satmasıyla gündeme gelen ve her geçen gün istifa çağrısı yapılan Kızılay Başkanı Kerem Kınık için son olarak Üsküdar'da konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da istifa çağrısında bulundu.

CHP'den MHP'li Feti Yıldız'a jet yanıt: Düzenleyebildikleri kadar fezleke düzenlesinler CHP'den MHP'li Feti Yıldız'a jet yanıt: Düzenleyebildikleri kadar fezleke düzenlesinler

'BİZ ORADA DURMAMALIYIZ'

Bakan Koca “Kızılay hizmet ediyor. Eyvallah. Bunda hiç şüphe yok. Gerçekten çok çalışan fedakar, cefakar kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. Ve memleketin bütün hastalarının sadece kan sorununu organize etmiş olması bile çok önemli bir ihtiyaç. Ama bazen algılar olguların önüne geçiyor. Ve biz bu algıya sebep veriyor isek gereğini yapmalıyız. Bir kişinin bile kan vermesini, bir vatandaşımızın bile kan vermesini, kan ihtiyacı için kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız. Kanaatim bu” ifadelerini kullandı.

Böylece, deprem sonrasında Kızılay’ın çadır ve kan satmasıyla ilgili büyük tepki çeken Kerem Kınık’ı istifaya davet edenler arasına, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı.