İktidara yakınlığıyla bilinen Işıklar Cemaati’nin yayın organı Türkiye Gazetesi’nden gündeme bomba gibi düşen bir iddia geldi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye yeni bir kadro ile gitmek için düğmeye bastı.

Seçim sonuçlarına ilişkin istişare süreci devam ederken Erdoğan partinin dünkü grup toplantısında net bir şekilde verdiği ‘Değişim’ mesajı verdi.

Korkunç bilanço! 11 yılda en az 2 bin 500 gencimiz iş cinayetinde öldü Korkunç bilanço! 11 yılda en az 2 bin 500 gencimiz iş cinayetinde öldü

AK PARTİ'DE 5 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİŞECEK

Gazeteci Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre bu kapsamda, genel merkezde en az 5 genel başkan yardımcısının görevden alınacağı, yerine atanacak isimlerle kongre sürecinin yürütüleceği belirtiliyor. AK Parti kaynakları “Mevcut kadro ile kongreye gidilmeyecek. Parti yönetimi değişecek, yeni yönetim kongre sürecini yürütecek” bilgisini verdi.

ERDOĞAN DANIŞMAN SAYISINI AZALTACAK

AK Parti kulislerinde, değişimin parti yönetimi ile sınırlı kalmayacağı kabine ve Saray bürokrasisinde de değişiklikler olabileceği kaydedildi. Cumhurbaşkanlığı politika kurulları ile başdanışmanların sayısının düşürüleceği, bu konuda Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Politika kurullarının yapısında da değişiklikler olacağı ifade edildi.