AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sosyal medya hesabından yazıkları sebebiyle Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde yaşayan Necati Akçalılar Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi H.S. 'den şikayetçi olundu. Demir'i eleştirme nedesi ise dedesinden miras kalan evin ve işyerlerinin, bedelinin çok altında kamulaştırılması olarak gösterildi.

Kazada kaskı fırlayan üniversite öğrencisi feci şekilde öldü Kazada kaskı fırlayan üniversite öğrencisi feci şekilde öldü

DEMİR, 15 YAŞINDAKİ H.S'DEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Cumhuriyet gazetesinden Cemil Ciğerim'in haberine göre; Şubatta yaşanan bu olay nedeniyle Demir, H.S'den şikayetçi olduğunu bildirdi.

'EVİMİZ YIKILACAK DİYE AİLEM PERİŞANDI'

H.S’nin babasına ulaşan polis, çocuğun ifade için adliye gelmesini istedi. H.S. okuldan izin alarak ifade vermeye gitti. İfade sonrası serbest bırakılan 15 yaşındaki H.S, “Ailem evimiz yıkılacak diye perişan. Büyükşehirin verdiği para ile bizlerin geleceği kararacak. O nedenle bir gün ailem çok üzüntülüydü bir paylaşım yaptım. Sonra da sildim paylaşımlarımı. Okulumdan izin alıp ifade vermeye gittim” ifadelerini kullandı.

DEMİR'E PROTESTO

Kamulaştırma mağduru aileler 24 Şubat’ta protesto eylemi yaparak, “Başkan Demir, atamızdan kalan mirasımızı daire başı 130 bin TL’ye elimizden almak istiyor” diyerek tepkilerini dile getirmişti.