Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP kontenjanından seçilen üyesi İlhan Taşcı, AK Parti milletvekili Şebnem Bursalı'nın fotoğrafını paylaştığı ıstakozla ilgili yapılan habere ceza verildiğini duyurdu.

ŞEBNEM BURSALI'NIN ISTAKOZ HABERİNE CEZA

RTÜK'ün verdiği cezalar arasında, Eski Sanayi Bakanı Varank'ın Bilal Erdoğan ile AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına ilişkin haberleştirilen cep telefonu görüntüsü bulunuyor. Now TV'ye özel hayatın gizliliğini ihlalden yüzde 2 para cezası verildi.

TORPİL İDDİALARINA YÖNELİK NOW TV'YE CEZA

Adalet Bakan Yardımcısının görevde yükselme sınavında torpil taleplerini yanıtladığına ilişkin cep telefonu görüntülerinin yayınlanması da RTÜK tarafından cezalandırıldı. Now TV'ye yüzde 2 para cezası uygulandı.

TELE1'E ELEŞTİRİ SINIRINI AŞMA CEZASI

RTÜK, TELE1'e konuk olarak katılan Rıfat Serdaroğlu'nun kimi siyasetçiler için yaptığı "sarayın kapıkulu" değerlendirmeleri nedeniyle eleştiri sınırını aşmakla suçladı ve yüzde 2 para cezası verdi.

Depremzedelerin 'Adalet Nöbeti'ne polis müdahale etti Depremzedelerin 'Adalet Nöbeti'ne polis müdahale etti

OLAYIN GEÇMİŞİ

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Monaco'da lüks bir restoranda yediği ıstakoz yemeğini sosyal medya hesabından paylaştı. Bursalı'nın paylaşımına çok sayıda tepki gelmişti.AK Partili isimler de Bursalı'ya tepkilerini açıktan göstermişlerdi.