AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) eski üyesi Metin Külünk, gazeteci Fatih Altaylı’nın programına katıldı. Külünk, 15 Temmuz’dan sonra parti içindeki siyasetçilerin ‘bu millet bize mecbur’ anlayışının ortaya çıktığını söyledi.

"SOKAKLA İNATLAŞILMAZ" DEDİM"

“Cumhurbaşkanımıza 2019’da ifade ettim sokakla inatlaşamaz” diyen Külünk şunları söyledi:

Karın ağrısıyla hastaneye gitti, hayatının şokunu yaşadı: Tam 10 kilo Karın ağrısıyla hastaneye gitti, hayatının şokunu yaşadı: Tam 10 kilo

Sebebi şu, ben yaptım oldu. Merkezden aday göstereceğim. Ya da her şekilde her iktidar kendi statükosunu üretir. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin gaziden sonraki iktidarında da oldu. Merhum Süleyman Bey’in iktidar döneminde de oldu.

Parti bu kadar güçlü bir hareket olarak oluşan statükonun Sayın Cumhurbaşkanımızı sınırlandırması çok uzun sürdü. Bunun sebebi de Sayın Erdoğan’ın liderlik gücü ve çok güçlü taşıyıcı gücü buna engel oldu. 15 Temmuz’dan sonra bizim arkadaşlarımızda çok büyük bir anlatış ortaya çıktı ‘Bu millet bize mecbur’ hayır ne devlet iktidarlara mecburdur, ne de millet iktidarlara mecburdur.

"ERDOĞAN'A SAHTE ANKETLER SUNDULAR"

Külünk ayrıca Yerel seçim sürecinde kendi istedikleri isimlerin aday olmasını isteyen bazı partililerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sahte anketler sunulduğunu iddia etti. Külünk, “ben biliyorum bazı illeri ama söylemeyeyim” dedi