Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadiyle yola çıkan Millet İttifakı, dün akşam Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanmasıyla kritik bir eşiği geride bıraktı. İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı gösterilmesi formülüyle masadaki anlaşmazlık sona erdi.

5 GENEL BAŞKAN, ABB VE İBB KARARI

Günlerdir siyasetin gündeminde yaşanan hareketliliğin merkezindeki isimlerden olan İYİ Parti lideri Akşener, perşembe günkü altılı masa toplantısının ardından kurmaylarını toplamış, ertesi gün yaptığı açıklamada sert ifadelerle 6'lı masadan kalkmıştı. Akşener masaya geri dönerken, Millet İttifakının dün akşam açıkladığı metinlerde iktidar olmaları durumunda 5 genel başkan ve ABB ve İBB belediye başkanlarının cumhurbaşkanı yardımcısı olması kabul edildi.

'BU AKŞAM AÇIKLAYACAK'

Fatih Portakal'dan reyting manipülasyonu! Fatih Portakal'dan reyting manipülasyonu!

Akşener ise bugüne dek neredeyse her konuşmasında başbakan olmak istediğini ve altılı masada cumhurbaşkanı adayı olmaktan feragat ettiğini belirtiyordu. Akşener, gazeteci Özlem Gürses'in iddiasına göre bu akşam HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın konuğu olarak katılacağı canlı yayın programında dün akşam alınan kararla ilgili dikkat çeken bir açıklama yapacak.

'İYİ PARTİYİ BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞACAK'

Akşener'in, bu akşamki programda cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istemediğini açıklayacağını öne süren Gürses, "Vekil olup partisinin başında kalarak İYİ Parti'yi büyütmek için çalışacağını açıklayacakmış" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener hakkında çarpıcı iddia: 'İstemediğini açıklayacak' - Resim : 1