Oyların azalmasıyla dikkat çeken İYİ Parti'nin lideri Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde partisinin tek merkezi belediyesini kazandığı Nevşehir'e ziyarette bulundu.

Veli Ağbaba: Kurbanı vatandaşa haram ettiler Veli Ağbaba: Kurbanı vatandaşa haram ettiler

Belediye başkanını ziyaret eden Akşener, Rasim Arı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Ardından, belediye meydanında düzenlenen iftara katıldı.

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Meral Akşener “Şimdi ben milletvekillerimizle ve divanımızla yaptığımız bir toplantının ardından geliyorum buraya. Seçim sonuçlarını bir şekilde değerlendirdik. Oy oranına baktığımızda üzülüyoruz. Ama aldığımız yerlere de baktığımızda sevinçten uçuyoruz” diye konuştu.

'KOCAMAN BİRER HIRSIZ'

Akşener, daha sonra belediye meydanında düzenlenen iftara katıldı.

Akşener "Dürüstlük nutukları atıp, dürüst olduğuna kefalet koyup seçilmesine vesile olduğumuz kişilerin daha sonra kocaman birer hırsız olduğunu anladığımızda çektiğimiz acıları anlatmam mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Akşener'in söz konusu çıkışı sosyal medyada da gündem oldu. Akşener'in bu açıklamasıyla kimi ve kimleri kastettiği tartışıldı.

'NİYE ORTAK OLDUN?'

İYİ Parti liderinin sözlerine bir tepki de eski danışman Murat İde'den geldi.

TGRT canlı yayınına katılan İde, Akşener'in çıkışını eleştirdi.

İde, "5 yıl ne kadar kıymetli, dürüst olduklarına anlattığınız belediye başkanlarına bugün 'hırsız' diyorsanız millet de size 'Bu hırsızlığa niye ortak oldun!' diye sorar" dedi.