Şeriat hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gerekçe gösterilerek gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun'un gözaltı sürecinde yaşadıklarını gazeteci Fatih Altaylı anlatmıştı.

Altaylı, gözaltına alınmadan önce Altun'un "Ben bir 5 dakika izin istedim kendime. Bir rakı koydum oturdum onlar diyor görevini yaparken ben de bir kadeh rakı içtim" dediğini aktarıp "Rakısını koyduktan sonra ağlamaya başlamış" iddiasında bulunmuştu.

ALTUN YALANLADI

Söz konusu iddiaların sosyal medyada da gündem olmasının ardından; avukat Feyza Altun’dan bir açıklama geldi.

X hesabından haberlere açıklık getiren Altun, gözaltı süresi başladığından itibaren içki içmediğini, gözaltı öncesinde evde tek olduğu sırada içtiği aktardı.

Altun’un açıklaması şu şekilde:

“Değerli arkadaşlar;

Geçirdiğim soruşturma ile alakalı olarak söylemem gerekenleri fazlasıyla söyledim zaten. Ayrıca dün ifademi de verdim. Bu sebeple bu aşamada tekrar bir açıklama yapmama kararı aldım.

Ancak aşağıdaki haberler, bir yanlış anlaşılmanın sonucu olduğu için düzeltmek istedim.

AK Partili belediye başkanı makam aracını satışa çıkardı AK Partili belediye başkanı makam aracını satışa çıkardı

Ben, polisler eve gelince rakı içtim demedim. Böyle bir iletişim kazası oldu sanıyorum. Polisler geldiği sırada ben evde bi tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim.

Zaten takdir edersiniz ki böyle bir şey mümkün de değil. Görevli memur arkadaşları da zor altında bırakacak bir durum oluşacağından konuyu düzeltmek istedim.”