Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı'na ilişkin bütçe görüşmeleri sürerken sert bir tartışma yaşandı. 

'O ÖDÜLÜ NİYE ALDINIZ?'

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, görüşmelerde sunum yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, Türk askerinin başına çuval geçiren ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odierno’dan liyakat madalyası almasını gündeme getirdi ve “O ödülü niye aldınız?” diye sordu.

Akar ise, “Bir tek ben mi aldım, almayan yok" yanıtını verdi.

Akar'ın bu yanıtına Çıray, “Bu ödülü reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler miydi?” sözleriyle karşılık verdi.

Bunun üstüne Akar, sinirlendi ve masaya vurarak “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” dedi.

'KONTROLÜNÜ KAYBETTİ'

Bu tartışmanın ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İYİ Partili Aytun Çıray, "Bugün sorduğum sorular üzerine Sn. Akar kontrolünü kaybetti" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu'ndan 'Suriye'ye destek' açıklaması Çavuşoğlu'ndan 'Suriye'ye destek' açıklaması

'BU ATANMIŞ BÜROKRATIN SEVİYESİ'

Çıray, sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımında tartışmaya ilişkin görüntüleri de paylaşarak, "Bana Meclis'te, "Nah alırsın!" diyen bu atanmış bürokratın seviyesi... Bitmiş, tükenmiş hükümetin sefaletini gösteriyor" dedi.
aytunciray tweet1