Bağcılar Yeni Mahalle Mevlana Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı binanın çatı katında saat 14.00 sıralarında, yangın çıktı. İddiaya göre; elektrik kablolarının tutuşmasıyla çatı katı birden alevli şekilde yanmaya başladı.

Emekli emniyet müdürünü 277 bin lira dolandırdılar Emekli emniyet müdürünü 277 bin lira dolandırdılar

DURUM ÇEVREDEKİLER TARAFINDAN BİLDİRİLDİ

Durumun itfaiye ve polis ekiplerine bildirilmesinin ardından bina sakinleri ve yanan binanın çevresindeki mahalleli dumanlardan kaçmak için kendilerini sokağa attı. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Kısa sürede alevli yanan çatı katı, yan binaya ve altındaki dairelere sıçramadan söndürüldü. Mahalle sakinleri ise söndürme çalışmaları sonrası evlerine girdi.

Mahalle sakini Metin Göksu, "Duman çıkınca koştuk geldik. Çok fazla alevli yanıyordu. Mahsur kalan olamadı ama baya yandı. Biz de aşağı indik bir can kaybı yok inşallah olmaz." dedi. 

'ÜÇ DÖRT AİLE VARDI'

Mehmet Özarslan ise "Yeni alevler başlamıştı a itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın sonrası herkes dışarı çıktı. Zaten binadan çok fazla kimse yoktu. Üç dört aile vardı çabuk çıktılar." ifadesini kullandı. (DHA)