Teröristbaşı Fetullah Gülen öldü mü? Tele1'in ABD'deki temsilcisi açıkladı Teröristbaşı Fetullah Gülen öldü mü? Tele1'in ABD'deki temsilcisi açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda, yerel seçimler sonrasında ortaya çıkan "Van" krizi ve diğer polemikler üzerinden muhalefete "uyarı"larda bulundu.

Van'da DEM Partili adaya belediye başkanlığı mazbatasının verilmesine "baştan aşağı yanlış ve skandal" diye tepki gösteren Bahçeli, "Bunun millet iradesine saygı olduğunu ileri sürmek ise ahmaklık ve aldatmadır. Çünkü Türk milletinin muazzez iradesi her türlü bölücüye, bölünmeye, teröre ve teröriste sonuna kadar karşıdır ve karşı duracaktır" dedi.

Mazbatanın verilmemesi üzerine Van ve çevre illerde yapılan eylemleri de hedef alan Bahçeli, "Sokakların hak arama yeri olmadığı, şiddet ve zor kullanarak olmayan bir hakkın alınamayacağı iyi bilinmelidir. Tam tersi bir süreç devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü sarsacak ve devlette zaaf oluşturacaktır. Üstelik devlet ile milleti karşı karşıya getirme sinsilikleri, bilahare devleti kötü gösterme niyetleri bilhassa 31 Mart seçimlerinden sonra hızlanmıştır ki, buna tahammül etmek ve görmezden gelmek milli iflasa çanak tutmak demektir" ifadelerini kullandı. 

Mesajında CHP'nin yerel seçim başarısına değinen Bahçeli, seçim sonuçlarına istinaden "Cam tavanı kırdık” ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yönelik de "'Cam tavanı kırdık' diyenlerin Türk devletinin çatısını ve Türk milletinin varlığını dinamitlemesine asla fırsat verilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti sandıkta kurulmamıştır. Türk tarihi sandıkta yazılmamıştır. Herkes aklını başına almalı, rüzgar ektiği müddetçe fırtına biçeceğini unutmamalıdır" ifadelerini kullandı.