CHP Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, eski Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan ile ilgili çok konuşulacak paylaşımlarda bulundu.

Turhan'ın bakan olduğu dönemde kıyak üstüne kıyak yaptığı Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi'nin CEO'luğuna atandığı iddia eden Yavuzyılmaz, bakanlık döneminde söz konusu işletmeye çok yüksek ve uygulanması zor 'ilave araç geçiş garantileri' verdiğini belgelediklerini ifade etti.

Cahit TurhanCahit Turhan

5'Lİ ÇETEYE KIYAK ÜSTÜNE KIYAK

Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bakanlığı döneminde, aynı işletmeye astronomik ve tutturulması imkansız sayılarda ‘ilave araç geçiş garantileri’ verdiğini belgeledik. İşletmeyi oluşturan şirketler; KOLİN, LİMAK, CENGİZ, KALYON. Bu şirketlere Cahit Turhan döneminde verilen ‘ilave araç geçiş garanti sayısı’: 1 Milyar 338 Milyon Adet Araç

Toplantı 3 saat sürdü: MGK bildirisi yayımlandı Toplantı 3 saat sürdü: MGK bildirisi yayımlandı

Türkiye’deki tüm otomobiller sırayla Kuzey Marmara Otoyolundan 87 kez geçse bu ilave garanti edilen araç geçiş sayısı tutturulamıyor" dedi.

1 MİLYON TL MAAŞ ALACAĞI İDDİA EDİLİYOR

Öte yandan Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi'nin CEO'luğuna getirilen Cahit Turhan'ın aylık 1 milyon TL maaş alacağı öne sürüldü.