Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir YouTube kanalında gazeteci Ömer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha kazanmasını temenni ettiğini söyledi.

'VAHİT BEY BU İŞİN ÇARESİNİ BULACAKTIR'

Faik Öztrak: Erdoğan partimizin içişlerine burnunu sokuyor Faik Öztrak: Erdoğan partimizin içişlerine burnunu sokuyor

Arınç, hayat pahalılığının görmezden gelinmesine tepki göstererek şu ifadeleri kaydetti:

Çevremizdeki insanlar bize; ‘bu gidişle 500 lira da verseniz et bulamazsınız’ dediler. Tarım ve Orman Bakanlığının başında işini bilen çok sevdiğimiz bir insan var. Vahit bey bu işin çaresini bulacaktır ama kısa vadede ne kadar bulacak onu bilemiyorum. Vahit Kirişçi bu işin çilesini çekendir. Geçmişte Polonya’dan veya diğer ülkelerden et ithal ederek bugünü görmeyenlerin hatalı olduğunu söylüyorum.

'PAZAR YERLERİNDEKİ FİYATLAR MARKETLERİN ÜZERİNDE'

Eskiden 70 liraya doldurduğunuz file 500 liraya dolmuyorsa bir şey var kardeşim bunu görmezden gelmeyin. Sorunu kabul etmek lazım. Bu dürüstlüktür. Halka, pahalılık var, bunun makul sebepleri var diyebilmek gerekir. Ben bunların hepsini çözeceğim bana güvenin diyebilmek lazım. Millete güven vererek, onların daha sabırlı olmasını istersin. Pahalılık varken birisi çıkıp; ‘pahalılık yok bu bir psikolojik olaydır’ dedi. Ben o zaman daha çok kızdım. Hanımla pazara çıkıyoruz. Pazar yerlerindeki fiyatlar bazen marketlerin de üzerinde. Günün sonunda bu krizi üç harfliler diyerek marketlere bağladılar. Yapmayın, bu kadar basit değil bu olay. Bunun sebebi maliyet enflasyonudur. Maliyet artıkça bunların fiyatı da artar.