Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt,  "bu seçim sağ, sol seçimi değil, siyasi parti kavgası değil, millet mücadelesidir" dedi.

Ahmet Hakan'dan Fazıl Say'a sert sözler: Sadece kendisi gibi düşünenleri... Ahmet Hakan'dan Fazıl Say'a sert sözler: Sadece kendisi gibi düşünenleri...

ENGİNYURT'TAN ÇAĞRI

T24'den Eray Görgülü'ye konuşan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt "Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız" ifadelerini kullandı.

Enginyurt, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masadan ayrılmasına ilişkin şunları söyledi:

"Bu seçim kaybedildiği takdirde altılı masadan hiçbir parti, hiçbir lider Sayın Akşener de dahil olmak üzere kazanan olmayacak. Eğer seçim kaybedilirse hiç kimse ben söylemiştim ben görmüştüm demeye vakit bile bulamadan millet tarafından çok ağır bir şekilde cezalandırılacaktır. Liderler tasfiye olur. Dolayısıyla altı lider tekrar ortak hareket etmeli, birlik, beraberlik içerisinde hareket etmeli. Çünkü bu seçim cumhuriyete inananlarla cumhuriyete karşı olanların seçimidir. Bu seçim sağ, sol seçimi değil, siyasi parti kavgası değil, millet mücadelesidir. Millet mücadelesinde de nefis olmaz kibir olmaz. Sen ben olmaz. Onun için bu masa milletin umudu olan bir masadır. Milletin beklentisi olan bir masadır. Milletin geleceğinin kurtuluşu olarak gördüğü bir masadır. Dolayısıyla bu masaya asla zarar gelmemesi gerekir. Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız."