Paris merkezli moda devi Chanel'in, "Lucky Chance Diner" adını verdiği restoran Williamsburg, Brooklyn'de hizmete girecek.  Pastel tonlarda pembe ve yeşil renklerle dekore edilmiş restoran, ziyaretçilerinin Instagram ve TikTok için çekim yapılabilir bir estetiğe sahip. Chanel,  rezervasyon için açılmış etkinlik sayfasında da ziyaretçilerin paylaşım yapmalarını #luckychancedıner etiketiyle teşvik ediyor. 

MENÜDE KOKULAR VAR

Dışarıdan görüntüsüyle ve hatta içine girildiğinde dahi klasik bir restoran şeklinde dizayn edilmiş mağaza, menüsü ile farklılık yaratıyor.

Menüde yiyeceklerin yerine "kokular" başlığı altında şu Chanel parfümleri yer alıyor:

  • Chance Eau Fraiche 
  • Chance Eau Tenore
  • Chance
  • Chance Eau Vive

Chanel'in New York'taki restoranı yemek değil "kokuları" servis edecek - 3

Tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilen; yemek değil de kokuları deneyimleyebileceğiniz  restoranın, 8-10 Eylül arasındaki yarım saatlik tüm seansları tamamen dolmuş durumda.

Fakat yine de bir uğramak isteyenler için de kapıları açık.

Etkinlik sayfasındaki bilgilere göre yemek değil de kokuları deneyimleyebileceğiniz restoranda içeride yalnızca içecek servisi yapılırken mağazanın dışarısında çeşitli ikramlar bulunacağı belirtlidi.

Chanel'in New York'taki restoranı yemek değil "kokuları" servis edecek - 4

RESTORAN KONSEPTİNE ELEŞTİRİ

Fransız markanın lansman için özel hazırladığı "Amerikan Restoranı" konsepti her ne kadar burger ve patates kızartması yerine lüks parfümler servis etse de markanın 2019'da vefat eden kreatif direktörü Karl Lagerfeld' in beslenmesiyle ilgili söylediği şu sözleri sosyal medyada tekrar gündeme geldi:

"Şekere, peynire ve ekmeğe asla dokunmam, Sadece sevmem gereken şeyleri severim. Kolay kolay baştan çıkarılmam. Benim için zaaflara yer yoktur. " 

Kanada Meclis Başkanı istifa etti! Kanada Meclis Başkanı istifa etti!

Bazı sosyal medya kullanıcıları markanın hızlı ve sağlıksız yemeklerle özdeşleşmiş bir yemek konseptini uygulamalarını, Lagerfeld'e saygısızlık olarak gördü.

Kaynak: ntvlife