Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin büyük emekli mitingi düzenleyeceğini söyledi.

Özel, Now TV'de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programında konuştu.

Özel, miting tarihinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydetti.

Erdoğan ile yapılacak görüşmeye ilişkin de konuşan Özgür Özel, "Önceki dönem genel başkanlarımızla da görüşmeler yapacağız. Önemli bir noktadayız. Bir nezaket ziyareti değil, nezaketi elden bırakmadan bir çalışma ziyareti olacak. Karşımızdakilerin her birisi bu milletin seçtiği insanlar. Meclis’te muhalefetimizi yapıyoruz. Gerektiği yerde de müzakere edeceğiz. Biz bir kişinin karar verdiği bir yapı değiliz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin ise "Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya’ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe’de randevu verilirse de Beştepe’ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem. Doğru bir zaman ve doğru bir zemin belirlenir" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

MEHMET ŞİMŞEK'İN 'YEREL HALK' İFADESİNE TEPKİ

Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bir röportajında halka 'yerel halk' demesine tepki gösterdi. Özel, "AKP'nin kibirli ve halktan kopuk tavırlarının bir yansıması olduğunu belirtti. "Kendilerini çok dışarıda görmeleri, Türkiye'deki insanları tebaa olarak görmeleri, tam bir saray mantığı" şeklinde eleştirdi.

Özel, 'Seçimi CHP kazandı' eleştirilerine yönelik olarak, 'Elbette bizim başarımız var, ama sadece biz değil, milletin de katkısı büyük. Millet sarı kartı gösterdi' şeklinde yanıt verdi.

“SEN KİBRİNİ GÖSTERMEYİ SÜRDÜRÜRSEN...”

"Biz bunun bir yerel seçim olduğunu unutmuyoruz. Millet sizi birinci parti olmanızı istiyoruz dedi. Sen kibrini göstermeyi sürdürürsen, millet erken seçim de ister. İnsanların cebinde parası yok. İnsanların 'bunlarla olmuyor' demesi erken seçim çağrısından çok daha etkilidir. Ben bir erken seçim çağrısı yapmayacağım. Ama milletimize kulak vermeye devam edeceğiz.

BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ

Özel, 'Çok yakında büyük bir emekli mitingi yapacağız. Yeri ve zamanı değerlendireceğiz. Ancak, mitinglerimiz barışçıl olacak. Emekliye 10 bin lira maaş veriyorsunuz. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse, biz emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.'

"NE OLURSA OLSUN MAZERET ÜRETMEYİZ"

Özel, "Yürütmenin atması gereken adımlar var. Belediyelerimiz tasarruflu bir şekilde yönetilecek. Ne olursa olsun, mazeret üretmeyiz. Bu enkazı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Milletin bu yoksulluğunda onları rahatsız edecek. Belediyeyi biz aldık diye CHP'lilerin çocukları işe girecek diye bir şey yok. İşe giren hakkıyla girsin. 31 Mart'ta atılan tokat kibre, şatafata atılmış tokattır. Sen yaparsan sana da atılır." dedi.

"SAYIŞTAY YÜRÜTMENİN BAŞINDAN KORKUYOR"

Sayıştay, belediye AK Partili diye suç duyurusunda bulunmamış. Bağımsız yargının mensupları, kimin huzuruna gidiyorlarsa ondan çekinip suç duyurusunda bulunmuyorlar. Normal şartlarda siyasetçiler Sayıştay’dan korkar. Eskiden başbakanlar Sayıştay’dan korkardı. Şimdi de Sayıştay, yürütmenin başından korkuyor.

"ASGARİ ÜCRETE YILDA DÖRT KEZ ZAM YAPILMALI"

IMF ile el sıkışıyorlar, poz veriyorlar ama itiraf etmiyorlar. IMF'nin isteklerine benzer kemer sıkma politikalarını uyguluyorlar. Güçlükler olabilir ama bir avuç zengin KKM alırken emekliye zam yapılmıyor. Bu kabul edilemez. Fiyatlar sürekli artıyor, asgari ücrete yılda dört kez zam yapılmalı. Sendikacılar görevlerini yapacak. Bundan sonra CHP, mecliste olması gerektiğinde mecliste, sokakta olması gerektiğinde sokakta olacak. Hakkını aramak isteyen herkese destek vereceğiz.

Kripto varlıklara ilişkin kanun teklifi TBMM'de Kripto varlıklara ilişkin kanun teklifi TBMM'de

"CHP İKTİDAR OLDUĞUNDA BÜTÜN DÜNYAYA VİZESİZ GİDECEKLER"

"Bu ülkenin beka sorunu, her 4 gençten 3’ünün yurtdışına gitmek istemesidir. CHP iktidarında, vatandaşlar zaten bütün dünyaya vizesiz seyahat edebilecek. Ülke Avrupa Birliği üyesi olacak." şeklinde konuştu.