CHP’de Olağan Kurultaya giderken en çok delegeyi veren İstanbul’un il başkanlığı seçimi, genel başkanlık seçimi için de son derece kritik bir öneme sahipti. Genel merkeze yakınlığıyla bilinen Cemal Canpolat ve 'değişimciler'in aday gösterdiği Özgür Çelik’in yarışı, pazar günü sonuçlandı.

342 oy alan Özgür Çelik, 310 oy alan Cemal Canpolat’ı geride bıraktı ve 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde CHP İstanbul İl Başkanı oldu.

Tartışmaların geride kaldığı kongre sonrası Özgür Çelik, bugün mazbatasını alarak resmen il başkanı oldu. Çelik mazbatasını almasının ardından Canan Kaftancıoğlu’ndan görevi devralmak üzere CHP İl Başkanlığı binasına geçti.

Çelik ve Kaftancıoğlu, ilçe başkanları ve il örgütü temsilcilerinin bulunduğu başkanlık odasında karşılıklı teşekkürlerini iletti.

'GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM'

Burada kısa bir açıklama yapan Kaftancıoğlu, şunları kaydetti:

Avukatı açıkladı: Seçil Erzan cezaevinde fare zehiri içmiş Avukatı açıkladı: Seçil Erzan cezaevinde fare zehiri içmiş

“Ben yaklaşık 6 yıldır sürdürdüğüm il başkanlığı görevini, Özgür Çelik başkanımıza devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. İstanbul örgütünün başarısını daha da ileriye taşıyacağına inancım tam. Ben de bugünden itibaren İstanbul’daki en çalışkan üyelerden biri olarak, İstanbul ve Türkiye'de partimizi iktidara taşımak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğim.”

'TARİHİ BİR MÜCADELE VERDİLER'

Çelik ise, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Kaftancıoğlu’na ile yönetim kurulu üyelerine sonsuz ve yürekten teşekkürler. Zor günlerde hep birlikte mücadele verdik. 5 büyük seçim atlattık birlikte. 6 yıllık zaman dilimi içerisinde büyük bir mücadele verdiler. Kongre sürecinde ilçe başkanlarımız, tarihi bir mücadele verdiler. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı daha da ileri taşımak için mücadele edeceğiz.”

Kaynak: Cumhuriyet