Türkiye'nin gözü yarın gerçekleştirilecek seçimlere çevrilirken seçmenin aklı seçim güvenliğinde. Bu konuda harekete geçen CHP'de ise genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel ve Muharrem Erkek; 81 ilde oy kullanılacak okuldan bilginin işleneceği koordinasyon merkezini gazetecilere tanıttı.

Kulislerde yeni kabine konuşuluyor: Sürpriz isimler gündemde! Kulislerde yeni kabine konuşuluyor: Sürpriz isimler gündemde!

secim guvenligi chp foto

Salıcı, “1 yıldır ittifak içinde olduğumuz partilerle çalışıyoruz. Toplam 563 bin 784 arkadaşımızı sandıkta görevlendirdik. Yedeklerimiz de var” dedi. Adıgüzel de “Sandığın tapusu ıslak imzalı tutanaklar. Okuldan ve ilçe başkanlığından aldığımız sonuçları YSK’den aldığımız sonuçlar ile karşılaştırıyoruz. Sorun olursa sistem alarm veriyor. Böylece üçlü bir kontrolümüz oluyor” ifadelerini kullandı.

'CHP'NİN YAPACAĞI UYARIYI BEKLEYİN'

Seçim günü AA’nın ya da TRT’nin yanlış bilgi paylaşabileceğini söyleyen Adıgüzel, “Birileri ‘Biz kazandık’ diyebiliyor. İtibar etmeyin. CHP’nin yapacağı açıklamaları bekleyin” dedi. 

'İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PARALEL BİR YAPI OLUŞTURUYOR'

Seçmenleri oy sayım sürecine katılmaya çağıran Erkek ise şunları söyledi: “İçişleri Bakanlığı paralel bir merkez oluşturuyor. Kanunsuz emir verenler ve uygulayanlar suç işlemiş olur. İnternetin kesilmesi gibi uygulamalara teşebbüs edilirse de bu seçim sürecine müdahaledir.”
(Cumhuriyet)