Türkiye adım adım 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne gidiyor. Seçimlere 4 ay kala siyasi partilerde aday belirleme çalışmaları hızlandı. Ana muhalefet partisi CHP'de aday adaylığı başvuru süresi 5 Aralık Salı gününe kadar uzatıldı.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için kritik öneme sahip Esenyurt Belediye Başkanlığı için CHP'nin tecrübeli siyasetçilerinden Esenyurt ve İBB Meclis Üyesi Ali Gökmen aday adaylığı başvurusunda bulundu.

CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda ailesiyle birlikte adaylığını açıklayan Gökmen, yaşanılabilir bir Esenyurt vizyonuyla yola çıktığını dile getirdi.

"YENİ BİR HİKAYEYE BAŞLIYORUZ"

Gökmen, "Bu şehre olan bağlılığımızı ve burada yaşayan herkes için daha iyi bir gelecek arzumuzu yüreğimizde hissederek bu adımı attık. Her birinizin beklentilerini ve umutlarını anlayarak, birlikte daha güzel bir Esenyurt gayesiyle yeni bir hikayeye başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

2018'de dönemin Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe,  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan söz ederken, “Esenyurt’un hiçbirimize ihtiyacı yok ama Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var. Niye var? Burayı kaybedersek Kudüs’ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam’ı kaybederiz, Mekke’yi kaybederiz” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti'de İstanbul Milletvekili istifa etti İYİ Parti'de İstanbul Milletvekili istifa etti

AKP, Esenyurt Belediyesi'nin 2019 Yerel Seçimleri'nde kaybetti. Yıllar sonra İBB yönetimi de CHP'ye geçti.