Arjantin Şampiyonluk Kupası finalinde Boca Juniors ile Racing Club karşıya geldi. Oldukça sert geçen finalde karşılaşmanın hakemi Facundo Tello, Boca Juniors Teknik Direktörü Hugo Ibarra da dahil olmak üzere toplam 11 kişiye kırmızı kart gösterdi.

NORMAL SÜRE YETMEDİ

Karşılaşmanın ilk yarısı üst üste atılan gollere başladı. Boca Juniors 19. dakikada Norberto Briasco ile 1-0 öne geçti. Golden üç dakika sonra Racing Club, Matias Rojas ile beraberliği yakaladı. Mücadelenin 90+5. dakikasında Boca’dan Villa, Racing’den ise Carbonero kırmızı kart gördü. Karşılaşmanın normal süresi takımların 10’ar kişi kalmasıyla 1-1 sonuçlandı.

TFF'den Süper Lig kararı TFF'den Süper Lig kararı

OLAYLO UZATMA DAKİKALARI

Uzatma bölümlerinde ise 9 kart daha çıktı. Yedek oyuncularla birlikte 6 Boca Juniors, 2 Racing Club oyuncusuna direkt kırmızı kart gösteren hakem Facundo Tello, Boca Juniors Teknik Direktörü Hugo Ibarra’ya da itirazdan dolayı kırmızı kart göstererek toplamda 11 kez kırmızı kartına başvurmuş oldu.

KUPANIN SAHİBİ RACING CLUB OLDU

Kırmızı kartların damga vurduğu mücadelede Racing Club, rakibini 118. dakikada Carlos Alcaraz’ın kaydettiği golle 2-1 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Polemik Haber