Bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edilirken, insanların polis araçlarını devirdiği ve Covid-19 kontrol bariyerlerini yıktığı görüldü. 

cinde protestolar bas gosterdi fotocinde protestolar bas gosterdi foto

KİTLESEL HAREKETE DÖNÜŞTÜ

HPV aşısı yargıya taşıdı: Ücretsiz olmasının önündeki engeller kalktı HPV aşısı yargıya taşıdı: Ücretsiz olmasının önündeki engeller kalktı

Ekonomik krizin ortasında, Çin'in sıfır Covid-19 politikası büyük bir baskı altında. Evde kalma emirleri altındaki Guangzhou’nun da bağlı olduğu Haizhu Bölgesi'nde gerilim artıyor. Bölge, birçok yoksul işçiye ev sahipliği yaparken, insanlar işe gidemediklerinde maaş alamamaktan, gıda kıtlığından ve Covid-19 kontrol önlemleri altında yaşarken fiyatların hızla yükselmesinden şikayet ediyor. 

Halk, birkaç gündür beyaz giyimli Covid-19 önleme görevlileriyle boğuşurlarken, Pazartesi günü artan öfke, kitlesel bir harekete dönüşerek şehrin sokaklarına ulaştı. Yine asılsız söylentilerin rol oynadığı protestolarda, test şirketlerinin daha fazla para kazanmak için enfeksiyon sayısını yapay olarak artırmak için PCR sonuçlarını değiştirdiğine dair hikayeler yayıldı. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER