Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, katıldığı bir programda Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’ın ittifaka katılmayı istemediğini ve karşı çıktığını söyledi.

Piyasada seçim sonuçlarına ilk tepki Piyasada seçim sonuçlarına ilk tepki

'ELİF ERBAKAN KARŞI ÇIKTI'

TELE1’de ‘Fikir Kulübü’ isimli programa konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, gündem hakkında açıklamalar yaparken partisinin Cumhur İttifakı'na katılmasına karşı çıkan Elif Erbakan hakkında da açıklamalarda bulundu.

'TOPLANTI SONUNDA SİZ NE KARAR VERİRSENİZ UYACAĞIZ DEDİLER'

Aydal konu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Elif Erbakan hanımefendi Hoca’mın değerli bir kızıdır. MKYK üyemizdir. Başlangıçta çok net cümlelerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu ifade etti. Biz bütün düşüncelerimizi net söyleriz. Genel başkana bir danışman hükmündeyiz. Sonunda siyasi riski alacak kişi Genel Başkan Fatih Erbakan’dır. Elif hanım söylemiş olabilir ama partimiz aile şirketi değil. Erbakan Hoca’nın damadı, Elif hanımın eşi de ‘katılalım’ dedi. Orada ben bir espri yaptım Elif hanıma. Dedim ki, ‘Önce aranızda bir anlaşın evde sonra şey edelim’ dedim. Toplantı sonunda itiraz edenler bile her biri genel başkana, ‘Düşüncemiz bu ama siz ne karar verirseniz uyacağız’ dediler."