Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni miting alanında Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Sınırı Yolu ve Çat Afet Konutları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

"Sizleri bayağı özlemişim ama görüyorum ki sizler de bu kardeşinizi bayağı özlemişsiniz. Adam gibi adam, insan gibi insan dolu Erzurum'la bir kez daha kucaklaşma bahtiyarlığı içindeyiz. Erzurum 1048'deki Pasinler Zaferi ile Anadolu'yu ebedi yurdumuz hale getiren yolu açmıştır. Erzurum, kilidi mülk-i İslam'dır. 

'PAZARTESİ GÜNÜ YENİ MÜJDELERİ PAYLAŞACAĞIZ'

'FETÖ' suçlamasıyla yargılanan Kılıçdaroğlu'nun avukatına beraat 'FETÖ' suçlamasıyla yargılanan Kılıçdaroğlu'nun avukatına beraat

Karadeniz'de keşfettiğimiz gazı milli sistemimize bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız. Karadeniz gazını kullanıma sunduktan sonra da milletimize vereceğimiz yeni müjdeler olacak.

Biz son 20 yılda bu şehre 50 milyar tutarında kamu yatırımı yaptık. Erzurum'a yakışır. Erzurum'a yeni bir tarih, kültür ve yeşil aksı inşa ediyoruz. Buraya gelen herkes Erzurum'un binlerce yıllık tarih ve medeniyet birikimini yaşayarak görecek. Erzurum bir başka ya. Havalimanı mı vardı Erzurum'da. 

Artık Erzurum'u Karadeniz'e bağlıyoruz. Karadeniz'den Erzurum'u dünyaya açıyoruz. O Ovit'i geçebiliyor muyduk? Şimdi artık Ovit bizim için karayolu oldu, dümdüz. Tamamı bittiğinde zaten tamamıyla rahatlayacak. Buradan Karadeniz'e ulaşacağız. Bayburt-Gümüşhane-Zigana, oradan da ineceğiz Trabzon'a. Erzurum'a bunlar yakışıyor. "