Yerel seçimler için AK Parti ve MHP’nin pazarlığı başladı. Bahçeli’nin istediği 3 büyükşehir açıklandı.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; Cumhur İttifakı'nda MHP ve AK Parti arasında yerel seçim pazarlığı başladı.

Ankara'daki bir restoranda yapılacağı ileri süren görüşmede, AK Parti ve MHP'li kurmaylar yaptıkları ön çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Heyetlerin işbirliği kapsamında önceliği de büyükşehir belediye başkan adaylarının belirlenmesine vereceği ifade ediliyor.

MHP LİDERİ BAHÇELİ 3 BÜYÜKŞEHRİ İSTİYOR

AK Parti ve MHP arasında 2019 yerel seçimleri döneminde yapılan işbirliği kapsamında, Adana, Mersin ve Manisa'da MHP, diğer büyükşehirlerde ise AK Parti aday göstermişti.

31 Mart 2024'te yapılması planlanan yerel seçimlerde de 2019'da olduğu gibi Adana, Mersin ve Manisa'da MHP'nin adayının, diğer büyükşehirlerde ise AK Parti'nin adayının destekleneceği kaydediliyor.

BELİRLENECEK ADAYLARA ŞERH DÜŞEBİLİR

Ancak, bu kez MHP'nin "Seçilebilecek aday" için AK Parti'nin belirleyeceği isimlere gerektiğinde şerh düşebileceği de ileri sürülüyor.

Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: 'Belediye Başkanı ol' denmez

Özellikle CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanlığı için aday belirlemede o büyükşehirlerdeki seçmen yapısının dikkate alınacağına işaret ediliyor.