Kemal Çelik'e göre AK Parti'den önce Türkiye'de silah da yokmuş! Kemal Çelik'e göre AK Parti'den önce Türkiye'de silah da yokmuş!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı güçlü ve kriz çözebilecek bir kadroyu milletin karşısına çıkardıklarını söyledi.

Davutoğlu, "Millet İttifakı olarak, Cumhur İttifakı'nın adayı Sn. Erdoğan'a karşı sadece Sn. Kılıçdaroğlu'nu değil, bir ekibi, krizi çözebilecek bir kadroyu milletimize seçenek olarak sunuyoruz" açıkalması ile paylaştığı videoda şu konulara değindi:

'KADRO HEPİMİZİZ'

"Siyaset yol açma sanatıdır, yol kapatma sanatı değil, Cumartesi biz beş lider olarak bir araya geldik, pazartesi de altı lider olarak resim verdik. Hangi resim daha kuvvetli? İkinci resim. Ümit uyandıran ikinci resim. Oradan sayın Akşener'i değil de başka bir lideri çıkarsanız yine aynı sonuç doğar. O zaman şunu gösteriyor bu. Seçim bir kişinin cumhurbaşkanı olması üzerine yapılan bir seçim değil bizim için. Seçim, cumhurbaşkanlığı kadrosunun seçimi ve o kadroda hepimiz varız."

'BU BİR TOPLUMSAL BARIŞ KADROSUDUR'

Altılı Masa'daki birlikteliğe vurgu yapan Davutoğlu, açıklamasının devamında, Bizim size karşı sunduğumuz seçenek Erdoğan'a karşı Kılıçdaroğlu seçeneği değil, bir ekibi, bir takımı, krizi çözebilecek kudrette bir kadroyu çıkartıyoruz. Benim için bu bir toplumsal barış kadrosudur. Milletin derin vicdanını harekete geçirdiğinizde kimse onun önünde duramaz" ifadelerinde bulundu.