İrfan Değirmenci siyasete atılıyor İrfan Değirmenci siyasete atılıyor

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen 11 ilden birçok farklı şehre göç eden vatandaşların nasıl oy kullanacağı açıklandı.

Deprem bölgesinden göç eden vatadaşların ikamet kaldırma ve adres değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerinin yanı sıra, e-Devlet ve nüfusmatik üzerinden yapılabileceği aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan konuyu ilişkin açıklama şu şekilde:

"Afetzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin azaltılması ve kamu hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için 6 Şubat öncesinde yerleşim yeri adresi depremden etkilenen illerde bulunan vatandaşlarımızın diğer illere yerleşim yeri adres değişikliği işlemlerini nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilmelerine imkân sağlanmıştır. Ayrıca Adres Kayıt Sistemi Uygulama Yönergesinin 7’nci maddesinin 4’üncü fıkrasına istinaden doğal afet sonucu yerleşim yerlerinin kullanılamayacak hale gelmesinden dolayı afetzede vatandaşlarımız, yerleşmeleri için gösterilen 'karavan, çadır, prefabrik evler, yurt, huzurevi gibi yerler'e nüfus müdürlüklerimiz, e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yerleşim yeri adres beyanı yapabilecektir."