İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin milletvekilleri ve il başkanlarıyla kapalı grup toplantısı düzenledi. Toplantının gündeminde, partinin kurucu genel başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti ve bu ziyarete ilişkin yapılan açıklamalar ve eleştiriler vardı.

Denetimli serbestlik yasasından yararlanan 6 bin 695 kişi yeniden suç işledi Denetimli serbestlik yasasından yararlanan 6 bin 695 kişi yeniden suç işledi

Gazete Duvar'dan Ceren Bayar'ın haberine göre; Dervişoğlu, kapalı grup toplantısında milletvekilleri ve partilileri Akşener aleyhinde konuşmamaları konusunda uyardı. Dervişoğlu, “Kim olursa olsun genel başkanımız ve parti politikaları konusunda boş ve yanlış ifadeler kullananların gözünün yaşına bakmayacağız” mesajını verdi.

Akşener’le ilgili açıklamalarında dikkatli olmaları konusunda milletvekilleri ve partilileri uyaran Dervişoğlu, 'vefa' vurgusu yaptı. Dervişoğlu, Akşener hakkında eleştiri sınırlarını aşan değerlendirmeler yapılmamasını istedi. Partinin geçmişine sahip çıkılması ve bugününde de parti ve Türkiye için mücadele edilmesi gerektiğini belirten Dervişoğlu, “Bunu yapmayanların partide yeri yok, kapı orada” dedi.