Havaya ateş açan AK Partili Başkanın oğlu serbest bırakıldı Havaya ateş açan AK Partili Başkanın oğlu serbest bırakıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, TBMM'deki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına Sivas Madımak Katliamı kurbanlarını anarak başlayan Dervişoğlu, Cumhuriyet'in eşitlik ilkesine vurgu yaparak şunları belirtti: "Orada hayatını kaybeden 35 insanımızı bir kere daha rahmetle anıyorum. Cumhuriyet her bir vatandaşımızı milletimizin şerefli bir mensubu olarak eşitler. Dinimiz, mezhebimiz, kökenimiz ve rengimiz ne olursa olsun, Milletine, devletine ve yasalara bağlı herkes kanun önünde eşittir. Bu bakımdan Madımak’ta saldırıya uğrayan yalnız Alevi vatandaşlarımız değil, Cumhuriyetin bizatihi kendisidir."

Dervişoğlu, ülke genelinde artan zamları da sert bir dille eleştirerek, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i hedef aldı: "Mehmet Şimşek gibi bir duyun-u umumiye memuru varken, yaşanacak olası sahte baharların arkasından daha büyük kışlar geleceği açıktır. Bu kafa iktidardan düşmedikçe, ne bu fiyatlar düşecek ne de halkımızın alım gücü yükselecektir."

Suriye politikasını da değerlendiren İYİ Parti lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Esad'a yönelik politikalarını eleştirdi.

'HATA YAPMIŞIZ DİYEREK İÇİNDEN ÇIKILABİLECEK BİR İŞ DEĞİLDİR'

"Geldiğimiz noktada, Erdoğan ve Emevi Camii’inde namaz kılma hülyasına kapılan ihvancı, ensarcı avanesinin Türkiye’yi soktuğu malum Ortadoğu bataklığı macerasının neticesinde Türkiye’nin bir mülteci kampı haline getirilmesi, 'Hata yapmışız Allah bizi affetsin' diyerek içinden çıkılabilecek bir iş değildir."