Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 17 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda şok eden bir olay yaşandı.

AMERİKALI YÜZÜCÜ BİR ANDA BAYILDI

İspanyol Andrea Fuentes antrenörlüğünü yaptığı Amerikalı yüzücü Anita Alvarez, havuzda egzersiz yaptığı sırada bir anda bayıldı.

HAVUZUN DİBİNE DOĞRU BATTI

Alvarez, bayıldıktan sonra hareketsiz kalırken, bilinçsiz bir şekilde havuzun dibine doğru battı. ABD'li milli yüzücüyü kurtarmak için havuz kenarındakiler ise hemen harekete geçti.

Anita Alvarez’i kurtarmak için suya atlayan antrenörü ve bir yarışma asistanı bayılan yüzücüyü tutarak hızla suyun yüzeyine doğru çıkardı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Hemen kenara alınana talihsiz yüzücü ilk müdahalenin ardından sedyeye alınarak hastaneye götürülmez üzere ambulansa bindirildi.

TAKIM ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bu sırada Alvarez'in takım arkadaşları ve izleyenler korkudan gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra takımından yapılan açıklamada Amerikalı yüzücü Anita Alvarez’in durumunun son derece iyi olduğu ve hemen ertesi gün tekrar yarışabilecek durumda olduğu duyurdu.

DAHA ÖNCE DE BAYILMIŞTI

Amerika Milli Yüzme Takımı’ndan yapılan açıklamaya göre Alvarez bu durumu ilk kez yaşamadı. Geçen yıl eleme testlerinde yine Alvarez’in başına aynı durum geldi.

SAĞLIK KONTROLÜNE GİRECEK

Milli yüzücünün herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı fakat bir yıldan kısa bir süre içinde ikinci kez bayılmasının nedenlerini belirlemek için önümüzdeki günlerde Alvarez’e bir sıra tetkik yapılacağı açıkladı.
'Nefes almadığını görünce çok korktum'


Alvarez’i kurtaran ABD Artistik Yüzme Takımı Antrenörü Andrea Fuentes açıklamasında, ‘Suya atlamak zorunda kaldım çünkü hiçbir cankurtaran atlamadı. Çok korktum çünkü Anita’nın nefes almadığını gördüm. Ama neyse ki şimdiden durumu çok iyi. Biraz dinlenmesi lazım. Yarın tüm gün dinlenecek ve takım finalindeki yarışta çok daha iyi olacak.’ İfadelerini kullandı.