Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Galatasaray'ın Uruguaylı futbolcu Lucas Torreira'nın transferinde menajerine gerekli ödemeyi yapmadığını tespit etti. Açılan dava sonucunda Galatasaray, 1.2 milyon euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

Fenerbahçe'de Mourinho'nun yardımcısı belli oluyor! Kararını verecek Fenerbahçe'de Mourinho'nun yardımcısı belli oluyor! Kararını verecek

2022-2023 sezonu için yaz transfer sezonunda Lucas Torreira'yı kadrosuna katan Galatasaray, bu anlaşmada Torreira'nın menajeriyle önemli bir pürüz yaşamıştı.

Sports Digitale'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre, 2022 yılında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) açılan dava, geçtiğimiz günlerde karara bağlandı. CAS, Galatasaray'ın Lucas Torreira'nın menajerine 1.2 milyon euro ödemesine hükmetti.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 22 24 16

GALATASARAY 42 MİLYON TL ÖDEME YAPACAK

Transfer sezonu öncesinde böyle bir haber alan Galatasaray'da taraftar büyük bir şaşkınlığa uğradı. Özellikle 8 numara ve benzer pozisyonlar için yıldız transferi arayışında olan Galatasaray'da hesapta olmadan giden 1.2 milyon euro, transfer harcamalarında alternatiflerde değişikliğe neden olabilir.