CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından paylaştığı e-devlet seçmen kaydı sorgulamasında ‘Planlı bakım çalışması’ yazısını göstererek ne anlama geldiğini sordu. 

'TRAFOYA KEDİ GİRMESİNE İZİN VERMEMELİYİZ' 

Tanal, “E-devlet üzerinden yurt dışı ve yurt içi seçmen kaydı sorgulaması yapılamıyor. ‘Planlı bakım çalışması’ uyarısı çıkıyor. Nedir bu planlı bakım? Ayrıca YSK sitesi üzerinden de sorgulama yapıldığında sistem açılmıyor.  Şeffaf ve adil bir seçim, sandık güvenliği konusunda diken üstünde olmalıyız. Trafoya kedi girmesine izin vermemeliyiz” açıklamasını yaptı.

'NEDİR BU PLANLI BAKIM?' 

CHP Parti Meclisi toplantısı başladı CHP Parti Meclisi toplantısı başladı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, e-Devlet üzerinden seçmen kaydı sorgulaması yapılamadığını duyurdu.Tanal, sosyal medya hesabında; şu açıklamayı yaptı:

“E-devlet üzerinden yurt dışı ve yurt içi seçmen kaydı sorgulaması yapılamıyor. ‘Planlı bakım çalışması’ uyarısı çıkıyor. Nedir bu planlı bakım? Ayrıca YSK sitesi üzerinden de sorgulama yapıldığında sistem açılmıyor.  Şeffaf ve adil bir seçim, sandık güvenliği konusunda diken üstünde olmalıyız. Trafoya kedi girmesine izin vermemeliyiz.”