AK Partili eski bakan Faruk Çelik, açtı ağzını yumdu gözünü: Bu saatten sonra artık her şeyi konuşacağım…

AK Partili eski Tarım Bakanı Faruk Çelik, iktidarı yerden yere vurdu. İktidarın icraatlarını eleştiren Çelik, “Namussuzlarla hesaplaşacağız arkadaş, hiç lamı cimi kalmadı bu işin” diye konuştu.

Ekonomi 18.11.2021, 08:36 18.11.2021, 11:17
AK Partili eski bakan Faruk Çelik, açtı ağzını yumdu gözünü: Bu saatten sonra artık her şeyi konuşacağım…

AK Parti hükümetlerinde 3 kez bakanlık, 5 dönem de milletvekilliği yapan Faruk Çelik, iktidarın icraatını adeta yerden yere vurdu. 

Sözcü'nün haberine göre, Bursa Kestel Çataltepe Sanayii Sitesi mağdurlarıyla düzenlen toplantıya katılan Çelik şunları kaydetti:

“Bursa Türkiye'nin sayılı şehirlerinden biri. Ben gitmişim Urfa'ya. Doğru gönderdiler Urfa'ya, kim neden rahatsız olduysa bilemiyorum. Artık bu saatten sonra hiç kimse ‘Aman birileri zarar görecek konuşmasın Faruk Çelik’ diye beklemesin. Çünkü benim de bir istiap haddim var. Ben bundan sonra her konuyu konuşacağım. Siyasetçisiniz, yüzleşmeden kaçıyorsanız sahtekârsınız. Bunun lamı cimi yok yani. Bunlar artık Bursa'da konuşulmalı.”

İCRAAT ELEŞTİRİSİ

“Nerede hızlı tren? Ben yaptırdım ihalesini. 10 yıl oldu demiryolu Bursa'ya hala gelecek. ‘Şehir hastanesini Yıldırım'da yapacaksınız. Batıya yıkmayın her şeyi’ dedim. Hastaneyi götürdüler ucube bir yere koydular. Şimdi tam 2 katrilyonluk ihale yapıyorlar demiryolunu hastaneye ulaştırmak için. Hastanenin maliyeti ne kadar? 1 milyar. Yapılacak yolun maliyeti ne kadar 2 milyar, yazık değil mi bu milletin iki milyar lirasını çarçur ediyorsun. Projelerin bir tanesi değil ki, hepsi yanlış yapılmış.”

GöREVDEN ALINMIŞTI

Enbursa yazarı Yüksel Baysal, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in “et ithalatı lobisinin baskılarıyla görevden uzaklaştırıldığını” ifade etmişti. Baysal, Çelik’in “Milli Tarım” politikasını gündeme getirdiğini belirtirken, “Et ihtilatı yerine, yerli üretimi teşvik etmek gerektiğini düşünerek 'Milli Tarım' politikasını gündeme getiren Faruk Çelik ise et ithalatına yasak koyduktan çok kısa bir süre sonra bakanlıktan alınmıştı” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
Cumhur AVCI 1 hafta önce
Evet Faruk Çelik ithalata karşı çıktığı için bakanlıktan alındı aldıran kişi şu an Cumhurbaşkanı ekonomi başdanışmanı Nihat Zeybekçi hala ithalatçıdır
19
hafif yağmur