Asgari ücrette ikinci toplantı: TİSK''ten ''devam'' açıklaması!

Asgari ücrette ikinci toplantı: TİSK''ten ''devam'' açıklaması! Asgari ücreti belirleyecek olan komisyonun ikinci toplantısı gerçekleşirken Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu''ndan (TİSK) açıklama geldi. Yapılan açıklamada ''Asgari ücret destekleri tüm işletmeleri kapsayacak şekilde devam etsin. Ücret üstündeki vergi ve prim yükleri uygun seviyeye çekilsin'' çağrısında bulunuldu.

Ekonomi 15.12.2020, 14:32 15.12.2020, 14:32
Asgari ücrette ikinci toplantı: TİSK''ten ''devam'' açıklaması!

Asgari Ücret Komisyonu, 4 Aralık'tan sonra bu defa Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) ev sahipliğinde ikinci kez toplandı.

Asgari ücrette ilk toplantı 4 Aralık'ta gerçekleşti

* Toplantı, corona virüsü tedbirleri kapsamında çevrimiçi düzenlendi. 

* Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında toplanan komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat başkanlık etti.

* TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işveren kesiminin görüşlerini dile getirdi.

* Hazine ve Maliye Bakanlığının küresel rekabetteki duruma, Ticaret Bakanlığının da dış ticaretteki gelişmelere dair veri ve raporları paylaştığı toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri de sunum yaptı.

TİSK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

* Toplantı sonrası TİSK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Asgari ücret destekleri tüm işletmeleri kapsayacak şekilde devam etsin. Ücret üstündeki vergi ve prim yükleri uygun seviyeye çekilsin. İstihdamı korumak için dengeli bir asgari ücret belirlenmesi her zamankinden daha önemli" ifadeleri yer aldı.

ÜÇÜNCÜ TOPLANTI 22 ARALIK’TA TÜRK-İŞ’TE

* Asgari ücrette ilk toplantı 4 Aralık'ta yapıldı. Üçüncü toplantı ise Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (Türk-İş) ev sahipliğinde 22 Aralık'ta gerçekleştirecek.
 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu