Binance'ta olağan dışı hareketlilik: Savcılıktan Özer'in iadesi talebi

Kripto para borsası Binance’ta yaşanan para aktarımı savcılığı harekete geçirirken, şüphelilerin buradaki kripto paralarına el konulması ve kripto para vurgunuyla yurt dışına kaçan Faruk Fatih Özer'in iadesini talep etti.

Ekonomi 13.09.2021, 20:20 13.09.2021, 20:30
Binance'ta olağan dışı hareketlilik: Savcılıktan Özer'in iadesi talebi

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance'ye para aktarıldığını belirleyen savcılık, şüphelilerin buradaki kripto varlıklarına el konulmasını talep etti. 

ÖZERİN İADESİ İSTENDİ

Thodex kripto para soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada son olarak Thodex vurgununun baş şüphelisi Fatih Faruk Özer'in Arnavutluk'tan iadesi istendi. Savcılık ayrıca Faruk Fatih Özer'in de aralarında bulunduğu tüm şüphelilerin çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan dünyaca ünlü kripto para borsası Binance'ye para aktardığını belirledi.

EL KOYMA TALEBİ

Sabah'tan Arzu Kaya'nın haberine göre savcılık, şüphelilerin Binance'deki kripto paralarına el konulmasını talep etti. Bunun için de yurtdışı borsası ile yazışmalar yaptı. Faruk Fatih Özer'in firari, ağabeyi Güven Özer'in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu ve hakkında adli kontrol bulunan 27 şüphelinin olduğu dosyada Thodex şirketinin ve tüm şüphelilerin 30 milyon 100 bin 78 lira parasına da el konuldu.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu