Corona virüs pandemisi çiçek siparişlerini artırdı

Corona virüs pandemisi çiçek siparişlerini artırdı Berberler ve kafe sahipleri başta olmak üzere esnaf zor günler geçirirken, corona virüs pandemisinin ''iyi geldiği'' sektörler de var. Bunlardan birisi de çiçekçiler...

Ekonomi 07.12.2020, 13:33 07.12.2020, 13:33
Corona virüs pandemisi çiçek siparişlerini artırdı

Çiçekçiler, "Salgınla birlikte evde geçirilen zamanla beraber çiftler tartışmaların ardından kendilerini affettirmek için çiçek siparişi veriyorlar. Bu da satışlarımızı arttırdı' diye konuştular.

Corona virüsü salgını nedeniyle aileler artık olabildiğince evde zaman geçiriyor. İşe gitmek zorunda olmayanlar evden çalışmaya döndü. İstanbul'da bulunan çiçekçiler pandemi nedeniyle çiçek satışlarını arttıklarını belirttiler.


Esenyurt Esenkent Mahallesi'nde bulunan Çiçekçi Osman Nehirsu şunları söyledi; 

*Pandemiden dolayı çiçek satışlarımız oldukça fazla arttı. Önceden doğum günü, sevgililer günü, evlilik günleri gibi özel günlerde siparişlerimz olurken şimdi ise genelde evde bulunan çiftlerin tartışması sonrası 
siparişler almaya başladık. 

*Pandemi nedeniyle evde bulunan çiftler tartışınca birbirlerini affettirmek için çiçek siparişi veriyorlar. En fazla siparişi de gül ve orkide olarak alıyoruz. Sipariş verdikleri çiçeklere ise,  "Aşkım dün biraz sinirliydim. Özür dilerimö, "Canım eşim seni çok seviyorum. Kusura bakma dün seni üzdümö gibi şeyler yazdırıyorlar.

Yorumlar (0)
22
açık