Elon Musk, Bezos'u geçti... Dünyanın en zengini oldu

Son yıllarda servetine servet katan Tesla ve SpaceX Ceo'su Elon Musk, son 7 ayda 7 sıra birden atlayarak dünyanın en zengin insanı ünvanını aldı.

Ekonomi 08.01.2021, 14:38
Elon Musk, Bezos'u geçti... Dünyanın en zengini oldu

Amazon'un kurucusu ve patronu Jeff Bezos'un 2017'den beri bulunduğu birincilik sırasını elinden alan Elon Musk, rakibine 1.5 milyar dolar fark attı.

ARADAKİ FARK 1.5 MİLYAR DOLAR

Tesla hisselerinin hızla değer kazanması ve artışın sürekli hale gelemsiyle Musk, en yakın rakibi Bezos'a yakşalık 1.5 milyar dolar fark atarken toplam serveti 185 milyar doları aştı.

BEZOS, 2017'DEN BERİ İLK DEFA 'İLK' DEĞİL

Reuters'ın aktardığı bilgilerde Musk, 2017 yılından bu yana dünyanın en zengin insanı olarak anılan Bezos'u geride bırakırken, Bezos'un servetinin yaklaşık 184 milyar dolar olduğu kaydedildi.


TESLA DEĞERİNİ KATLADI

Tesla'nın hisselerinin artışıyla birlikte piyasa değerinin 737.6 milyar dolar olduğu da kaydedilirken bunun Musk'ın servetine yaklaşık 150 milyar dolardan fazla katkı sağladığı ifade edildi.


TEMMUZDA YEDİNCİ SIRADAYDI

Öte yandan temmuzda dünyanın en zengin yedinci insanı olan Musk, servetini katlayarak yoluna devam ettiği serüvende Mark Zuckerberg ve Bill Gates gibi isimleri de geride bırakarak birinci oldu.
 

Yorumlar (0)
19
açık