EYT'lilere İstanbul Valiliği'nden miting müjdesi!

EYT(Emeklilikte Yaşa Takılanlar)'lilerin büyük İstanbul Mitingi için İstanbul Valiliği'nden karar çıktı. Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak izinin alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Gelişmelerle ilgili PolemikHaber'e özel açıklamalar yapam Özüpak, ''Bu mitingle biz Türkiye'yiz diyeceğiz. Bizim seçimle değil geçimle derdimiz var. Bu sorunu çözecek olan da Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz. Onlarında bu mağduriyetimizi gördüklerini biliyoruz. Artık çözüm üreteceklerini düşünüyoruz." dedi.

EYT'lilere İstanbul Valiliği'nden miting müjdesi!

EYT'liler Hedef 1 milyon sloganıyla İstanbul'daki Maltepe Meydanı'nda büyük umut mitingi için hazırlıklara  günler öncesinden başlamıştı. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak İstanbul Valiliği'nden mitingle ilgili izinin verildiğini Twitter hesabından duyurdu.
 

PolemikHaber'e konuşan Özüpak İstanbul Maltepe'de yapılacak mitingle ilgili kararın sevindirici olduğunu söyledi.


''Büyük İstanbul mitingi için 17 Mart onaylandı. EYT Komitesi olarak bugün izin belgesini alacağız. Büyük bir katılım beklediğimiz için yetkililerle emniyetin nasıl bir güvenlik önlemi alacağı, şehir dışından gelecek araçların Maltepe 'deki alanada parkları gibi konular konuşuldu. Büyük İstanbul Mitingi'nin hazırlıkları konusunda diğer illerdeki  temsilciliklerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor. Ulaşım konusunda şehir dışından gelecek EYT'liler ve yakınları için araçların büyük bir kısmı temin edildi. Organizasyonda bir eksiklik yasamayacağız inşallah. Bütün arkadaşlarımız gönüllülük ilkesiyle gece gündüz çalışıyorlar.   

'BİZİM DERDİMİZ GEÇİM'
Özüpak, bu mitingin ardından 'umutla yılardır beklediğimiz yasanın çıkacağına inanıyoruz' dedi.

''Bu mitingle biz Türkiye'yiz diyeceğiz. Bizim seçimle değil geçimle derdimiz var. Bu sorunu çözecek olan da Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz. Onlarında bu mağduriyetimizi gördüklerini biliyoruz. Artık çözüm üreteceklerini düşünüyoruz. Bizim talebimiz EYT Yasası'nın seçim öncesi çıkması. Bizde yıllardır seçim beyannamelerinde yer almaktan artık yorulduk. Ekonomik anlamda sıkıntılar insanları çok fazla etkiledi. Biz diyoruz ki; bizi anlayanlar ve bizi görenlerle yol alacağız.''

'17 MART'TA HEDEFİMİZ 1 MİLYON'
Gönül Boran Özüpak,  EYT'lilerle ilgili yanlış bir algının oluştuğunu aslında EYT'lilerin ülke ekonomiye yük olmadığının tam aksine büyük bir katkısı bulunduğunu söyledi.
''Çalısma hayatımız 30 yıla yakın oldu gün sayımız 10 binlere dayandı. Böyle bir anlamda bizim ilk işe girişimiz ve çalışmamızla prim gün sayımızı zaten ikiye katlamış olduk. Biz yük değil aslında ülkeye ekonomik katkı sunan insanlarız.Bizde emanet ettiğimiz primlerin karşılığı olan emeklilik hakkımızı istiyoruz. Bu nedenle sesimizi Tüm Türkiye'ye duyurmak için 17 Mart'ta Maltepe Mitingi'nde 1 milyon hedefimizi gerçekleştirerek duyuracağız.

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  Ev hapsindeki iş adamı infaz edilmişti.... Cinayetten korkunç detaylar

  İzmir'de 'organize suç örgütü' davasının 69 sanığı arasındaki AK Parti eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş'un elektronik kelepçeyle ev hapsindeyken silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin şok detaylar ortaya çıktı

 • 2

  THY'den ABD yolcularına uyarı

  Türk Hava Yolları (THY), Amerika Ulaştırma Güvenlik İdaresi'nin (TSA) aldığı karar uyarınca, İstanbul üzerinden aktarmalı olarak Amerika'ya yapılacak seyahatlerde 100 mililitre üzeri sıvı satışlarının Duty Free yetkililerince kilitli poşetlerin (STEB) içerisinde kapı bölgesine getirilmediği takdirde uçuşa kabul edilmeyeceği kaydedildi.

 • 3

  Ödemeler saat 19.00'da hesapta

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün itibarı ile çiftçilerin hesabına saat 19.00'dan sonra yağlı tohum destek fark ödemelerinin yüzde 70'inin geçmiş olacağımı açıkladı.

 • 4

  Büyüme verileri açıklandı! İşte rakamlar...

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ilk çeyreğine (Ocak-Mart 2019 dönemi) ilişkin Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı.

 • 5

  Yargı reformuyla ilgili önemli açıklamalar!

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Yargıdaki yeni düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.. Bakan Gül İnsan Hakları Eylem planı ile ilgili olarak, “Öz güven içinde ve nerede bir ihlal varsa buna sıfır tolerans gösterilecek şekilde bu belgemizi de yakın zamanda açıklayacağız” dedi

 • 6

  Meteoroloji'den kritik uyarı! O illerde sağanak yağış etkili olacak

  Meteoroloji'den son dakika haberine göre, bazı bölgelerde sağanak yağış etkili olacak. İşte o iller...

 • 7

  Karısına araçla çarpıp tabancayla vurdu

  Adana'da karısına önce hafif ticari araçla çarpıp ardından tabancayla vurduğu ileri sürülen kişi gözaltına alındı. Çevredeki bazı kişilerin kadını kurtarmak için kurusıkı tabancayla havaya ateş açtığı belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


DİĞER HABERLER

İBB duyurdu! Yarın ücretsiz olacak

Domatesin fiyatı dibi gördü

Rusya 51 ton domatesi iade etti!

Uber Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırdı

Ankaralılara bayram müjdesi! Ücretsiz olacak

ABD'nin ham petrol stokları azaldı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yer Kocaeli... Denize giren köpeği için canından oluyordu!

Haber Global'de sarhoş spiker rezaleti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşlı kadının seçim sohbeti