EYT'lilere İstanbul Valiliği'nden miting müjdesi!

EYT(Emeklilikte Yaşa Takılanlar)'lilerin büyük İstanbul Mitingi için İstanbul Valiliği'nden karar çıktı. Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak izinin alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Gelişmelerle ilgili PolemikHaber'e özel açıklamalar yapam Özüpak, ''Bu mitingle biz Türkiye'yiz diyeceğiz. Bizim seçimle değil geçimle derdimiz var. Bu sorunu çözecek olan da Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz. Onlarında bu mağduriyetimizi gördüklerini biliyoruz. Artık çözüm üreteceklerini düşünüyoruz." dedi.

EYT'lilere İstanbul Valiliği'nden miting müjdesi!

EYT'liler Hedef 1 milyon sloganıyla İstanbul'daki Maltepe Meydanı'nda büyük umut mitingi için hazırlıklara  günler öncesinden başlamıştı. EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak İstanbul Valiliği'nden mitingle ilgili izinin verildiğini Twitter hesabından duyurdu.
 

PolemikHaber'e konuşan Özüpak İstanbul Maltepe'de yapılacak mitingle ilgili kararın sevindirici olduğunu söyledi.


''Büyük İstanbul mitingi için 17 Mart onaylandı. EYT Komitesi olarak bugün izin belgesini alacağız. Büyük bir katılım beklediğimiz için yetkililerle emniyetin nasıl bir güvenlik önlemi alacağı, şehir dışından gelecek araçların Maltepe 'deki alanada parkları gibi konular konuşuldu. Büyük İstanbul Mitingi'nin hazırlıkları konusunda diğer illerdeki  temsilciliklerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor. Ulaşım konusunda şehir dışından gelecek EYT'liler ve yakınları için araçların büyük bir kısmı temin edildi. Organizasyonda bir eksiklik yasamayacağız inşallah. Bütün arkadaşlarımız gönüllülük ilkesiyle gece gündüz çalışıyorlar.   

'BİZİM DERDİMİZ GEÇİM'
Özüpak, bu mitingin ardından 'umutla yılardır beklediğimiz yasanın çıkacağına inanıyoruz' dedi.

''Bu mitingle biz Türkiye'yiz diyeceğiz. Bizim seçimle değil geçimle derdimiz var. Bu sorunu çözecek olan da Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz. Onlarında bu mağduriyetimizi gördüklerini biliyoruz. Artık çözüm üreteceklerini düşünüyoruz. Bizim talebimiz EYT Yasası'nın seçim öncesi çıkması. Bizde yıllardır seçim beyannamelerinde yer almaktan artık yorulduk. Ekonomik anlamda sıkıntılar insanları çok fazla etkiledi. Biz diyoruz ki; bizi anlayanlar ve bizi görenlerle yol alacağız.''

'17 MART'TA HEDEFİMİZ 1 MİLYON'
Gönül Boran Özüpak,  EYT'lilerle ilgili yanlış bir algının oluştuğunu aslında EYT'lilerin ülke ekonomiye yük olmadığının tam aksine büyük bir katkısı bulunduğunu söyledi.
''Çalısma hayatımız 30 yıla yakın oldu gün sayımız 10 binlere dayandı. Böyle bir anlamda bizim ilk işe girişimiz ve çalışmamızla prim gün sayımızı zaten ikiye katlamış olduk. Biz yük değil aslında ülkeye ekonomik katkı sunan insanlarız.Bizde emanet ettiğimiz primlerin karşılığı olan emeklilik hakkımızı istiyoruz. Bu nedenle sesimizi Tüm Türkiye'ye duyurmak için 17 Mart'ta Maltepe Mitingi'nde 1 milyon hedefimizi gerçekleştirerek duyuracağız.

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış

  Adıyaman'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "bir şeyler duyuyorum. Besni bize kırgın mı ya? Var mı öyle bir şey? Bir şeyler yapıyorlarmış. Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış. Bak şunu söyleyeyim; şunu bilin... Bizim trenden inenler bir daha bu trene binemeyecekler. Bu davaya ihanet edenler bu davanın saflarında yer alamazlar" dedi.

 • 2

  ABD'den kritik F-35 ve Patriot açıklaması!

  Geçici ABD Savunma Bakanı Patrick Shanahan, NATO müttefiki Türkiye'nin F-35 alımına ilişkin yaptığı açıklamada, programının parçası olmaya devam edeceğini ancak Patriot füze savunma sistemi satın alması gerektiğini belirtti.

 • 3

  Havalimanı'nda panik! Polis polisi vurdu

  Kayseri Havalimanı'nda görevli polis memuru Eyüp B., tartıştığı mesai arkadaşı polis memuru Ali A.'yı tabanca ile ateş ederek yaraladıktan sonra aynı silahla kendisini vurdu. Yaralanan 2 polis, hastaneye kaldırıldı.

 • 4

  Kılıçdaroğlu: İdam sehpasını kurmazsanız namertsiniz

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Şişli'de seçmenlere seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Bana idam sehpası kuracaklarmış. Kurmazsanız namertsiniz" dedi.

 • 5

  Erdoğan'dan terör örgütlerine gözdağı!

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Van'da halka hitap etti. Terör örgütlerine gözdağı veren Erdoğan, Bir daha hiçbir güç Türkiye'yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir' dedi.

 • 6

  Fuat Oktay: ABD'nin Golan Tepeleri kararı kabul edilemez

  Amerika'nın Golan Tepeleri kararı hakkında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kararın gayrimeşru ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

 • 7

  Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik davasında karar

  Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı. Gülben Ergen'in şikayeti üzerine, açılan davada mahkeme, 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan Erhan Çelik'e 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi. Mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.


DİĞER HABERLER

3600 ek gösterge son durum açıklama yapıldı!

EYT son dakika haberleri seçimden önce çıkacak mı?

Altın fiyatları bugün kaç TL oldu? Seçimden önce altın düşer mi?

Bakan Pakdemirli'den zeytin üreticisine müjde!

Petrol sondajında sona yaklaşıldı

Marketler tanzim satış ürünlerini satacak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alişan'dan Buse Varol'a sürpriz doğum günü partisi...

Haber Global'de sarhoş spiker rezaleti!

Nazarbayev iktidarında ve sonrasında Kazakistan

Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik davasında karar

UBER, rakibini satın alıyor

Mide bulandıran olay! Aralarında anne babası da var

Erdoğan'dan canlı yayın sürprizi!

Genç kızı tekme tokat acımadan böyle dövdüler