Investco Holding A.Ş'den KAP'a açıklama: Söz konusu iddialar gerçek dışıdır

Investco Holding A.Ş'den bir açıklama geldi. Şirktten yapılan açıklamada "Söz konusu haberlerde adı geçen Prof. Dr. Ünsal Ban'ın  Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin kuruluşunda yönetim kurulu üyesi olarak sembolik olarak yer almış payını devrettikten sonra şirket bağımsız  yönetim kurulu üyeliğinden ayrılmıştır.  geçen yaklaşık sekiz yıl aşkın süre boyunca da Grubumuz ile Prof. Dr. Ünsal Ban arasında hiçbir ilişki söz konusu olmamıştır" ifadelerine yer verdi.

Ekonomi 01.09.2022, 07:05
Investco Holding A.Ş'den KAP'a açıklama: Söz konusu iddialar gerçek dışıdır

Investco Holding A.Ş, Ünsal Ban'ın  Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye ortak olduğuna ilişkin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir açıklama bildirdi.

'GRUBUMUZ ÜZERİNDE ŞAİBE OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILMASI KABUL EDİLEMEZ'

Şirketten iligili iddialara ilişkin yapılan açıklamada "Söz konusu haber ve yazı içeriklerinde 8,5 yıl öncesine ait 10 lira nominal değerli paylar üzerinden Grubumuzun  büyüme  süreci ve güncel yatırımları ile Prof. Dr. Ünsal Ban arasında bağlantı  kurulmaya ve grubumuz üzerinde şaibe oluşturulmaya çalışılması kabul edilemez bir  durumdur" denildi.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

'İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR'

"Yine söz konusu haber ve yazı içeriklerinde yer alan Investco Holding A.Ş.'nin ortaklık yapısına yönelik iddialar tamamen gerçek dışı olup, halka açık ve payları borsada işlem gören bir şirket olarak Investco Holding A.Ş'nin başta ortaklık yapısı olmak üzere tüm kayıtları şeffaftır ve kamuya açıktır.

'KAYITLAR KAMUYA AÇIKTIR'

Şirketimiz Investco Holding A.Ş. 1 Mart 2022 tarihinden bu yana Borsa İstanbul'da işlem görmekte olup, yine söz konusu haber ve yazı içeriklerinde adı geçen Verusa Holding A.Ş. ve Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. de Borsa'da işlem gören halka açık şirketlerdir. Söz  konusu halka açık şirketlerin binlerce  yerli/yabancı yatırımcısı bulunmaktadır. Ayrıca Investco Grubu söz konusu halka açık ve diğer iştirak ettiği şirketler yaklaşık 1.300 kişiye istihdam sağlamaktadır.

'GRUBUMUZA YÖNELİK ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR'

Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107. maddesi kapsamında sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını  etkilemeye yönelik haberlerin suç oluşturacağını hatırlatır, grubumuza yönelik haksız ve mesnetsiz bir algı oluşturmaya yönelik yayınlara ilişkin olarak gerek grubumuzun gerekse de  yatırımcılarımızın haklarını korumak adına her türlü yasal başvuru hakkımızın saklı olduğunu beyan ederiz."


 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu