Metropoll''ün araştırmasında dikkat çeken ayrıntı: Bahçeli, seçmeni Erdoğan''a mı kaptırdı?

Metropoll''ün araştırmasında dikkat çeken ayrıntı: Bahçeli, seçmeni Erdoğan''a mı kaptırdı? Metropoll Araştırma''nın yaptığı ekonomi anketinde vatandaşlara ''gerçek enflasyon oranının ne olduğu'' ve ''ekonomiyi kimin daha iyi yönetebileceği'' soruları sorulurken birbirinden farklı sürprizler ortaya çıktı. Cumhur İttifakı seçmeni, enflasyon oranlarının açıklananın üstünde olduğunu belirtirken asıl sürpriz ekonomiyi kim daha iyi yönetir sorusunda çıktı.

Ekonomi 05.01.2021, 08:47 05.01.2021, 08:47
Metropoll''ün araştırmasında dikkat çeken ayrıntı: Bahçeli, seçmeni Erdoğan''a mı kaptırdı?

MANSUR YAVAŞ ERDOĞAN'A EN BÜYÜK RAKİP

Metropoll'ün yaptığı son araştırmaya göre birçok sürpriz sonuç çıkarken Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında en güçlü aday olmuştu.

VATANDAŞ TÜİK İLE AYNI DÜŞÜNMÜYOR

Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı son enflasyon oranlarının ardından Türkiye'de gerçek enflasyon nedir sorusuna verilen cevaplar TÜİK ile aynı değil.

ENFLASYONUN YÜZDE 20'DEN FAZLA OLDUĞUNU DÜŞÜNENLERİN ORANI BİR HAYLİ YÜKSEK

Enflasyonu TÜİK ile aynı düşünmeyenlerin oranı Cumhur İttifakı'nda bile yüksek çıkarken bu oran toplamda yüzde 67 seviyesinde gerçekleşirken 'enflasyonun yüzde 30 üzerinde olduğu'nu düşünenlerin oranı yüzde 51,3 oldu. 

MHP SEÇMENİ DE ERDOĞAN DEDİ

Bir diğer soru olarak ise sizce ülke ekonomisi hangi liderin önderliğinde iyi yönetilir? sorusuna ise MHP seçmeninin yüzde 43,5'lik kısmı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı gösterirken Bahçeli diyenlerin oranı ise yüzde 17,1'de kaldı.

ERDOĞAN'DAN SONRA EN GÜVENİLİR KİŞİ MERAL AKŞENER

Öte yandan AK Parti seçmeninin yüzde 82,2'si Recep Tayyip Erdoğan'ın daha iyi yönetebileceğini düşünürken İYİ Partililer yüzde 55,6 ile Meral Akşener ve CHP'liler ise yüzde 42,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi.

Yorumlar (0)
22
açık