Ünlü ekonomistten dolar uyarısı: Alo Türkiye...

IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın dış borcu dolar cinsinden çok olan ülkeleri uyarmasının üzerine ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Yeşilada, "Alo, Brezilya, Türkiye, Güney Afrika, Polonya, Nijerya. Son pişmanlık fayda etmez!!! Geliyor gelmekte olan!!!" dedi.

Ekonomi 24.01.2022, 16:43 24.01.2022, 16:47
Ünlü ekonomistten dolar uyarısı: Alo Türkiye...

Uluslararası Para Fonu Başkanı Kristalina Georgieva, dolar cinsinden borcu yüksek olan ülkeleri uyarmış ve vadelerini şimdi uzatmaya çalışmaya çağırmıştı. Georgieva, 2022’nin “bir engel parkurunda gezinmek” gibi olacağını öngördü.

DOLAR CİNSİNDEN BORCU OLAN DİKKAT!

Geçtiğimiz cuma günü Dünya Ekonomik Forumu’nda Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda ile birlikte düzenlenen sanal panelde yaptığı konuşmada, “Dolar cinsinden borcu yüksek olan ülkelere mesajımız ‘hemen harekete geçmektir’ dedi. “Eğer vadeleri uzatabiliyorsanız, lütfen yapın. Döviz uyuşmazlıklarınız varsa, şimdi bunları ele alma zamanıdır.” ifadelerini kullandı. 

YEŞİLADA'DAN DOLAR UYARISI

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin uyarıda bulunan ve "Geliyor gelmekte olan!" diyen ekonomist Atilla Yeşilada, "Alo, Brezilya, Türkiye, Güney Afrika, Polonya, Nijerya. Son pişmanlık fayda etmez!!! Geliyor gelmekte olan!!!" yorumunu yaptı.


 

Yorumlar (0)
22
açık