İmamoğlu, perşembe günü yapılacak Adana Deprem Eylem Planı toplantı öncesi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kahramnamraş depremlerine de değinen İmamoğlu, 'Bizler yöneticiler olarak, ülkemizin birinci meselesinin deprem olduğunu halkımıza asla unutturmamalıyız' dedi. 

ZEYDAN KARALAR: İSTANBUL'U TEHDİT EDEN DERPEM RİSKİNİ BİLİYORUZ

İstanbul TEM Otoyolu'nda zincirleme kaza! Yaralılar var İstanbul TEM Otoyolu'nda zincirleme kaza! Yaralılar var

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret ederek, perşembe günü yapılacak Adana Deprem Eylem Planı toplantısıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Adana Deprem Eylem Planı çalışmaları kapsamında yapılan ziyarette, Ekrem İmamoğlu’na Adana hassasiyeti için bir kez daha teşekkür eden Başkan Zeydan Karalar, 'Allah korusun, İstanbul’u tehdit eden deprem riskini biliyoruz. Onunla ilgili önemli çalışma başlattınız. Biz de bu çalışmalarınızdan yararlanmak istedik. Sizin dışınızda yürüttüğümüz çalışmalarımız da var ama kendi çalışmalarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, bilim kurulunun çalışmalarıyla birleştirip Adana’yı depreme dirençli kent yapma kararlılığındayız. Bununla ilgili önümüzdeki perşembe günü önemli bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Her şey için çok teşekkür ediyoruz' dedi.

EKREM İMAMOĞLU: DEPREM NE OY MESELESİ NE DE SEÇİM VAADİDİR

Toplantının önemine vurgu yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şunları söyledi:

Değerli akademisyenler sizin aracılığınızla, çok önemli ve detaylı açıklamalarıyla Adanalı dostlarımızı, hemşehrilerimizi bilgilendirecekler. Bilgilendirmeyle birlikte aynı zamanda bir eylem planı olma özelliğiyle de kıymetli bir çalıştay. Bizde hangi bilgi varsa sizde olmalı, sizde hangi bilgi varsa bizde olmalı. Bizler yöneticiler olarak, ülkemizin birinci meselesinin deprem olduğunu halkımıza asla unutturmamalıyız. Her an öncelikli mesele diye sahaya taşımalıyız. Bu ne oy meselesi, ne seçim vaadi meselesidir, bu insan hayatı meselesidir. Ben şimdiden Adana Deprem Eylem Planı toplantısının çok faydalı geçeceğini görüyorum. O gün de yine Adana’da olmaktan mutluluk duyacağım. İnşallah kuvvetli ve kararlı bir başlangıcı sizin önderliğinizde Adana’da da hep birlikte başlatırız.