Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin sır perdesi aralanmadı. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, katillerin yakalanması ve yargılanması için siyasi isimlerle temasını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ayşe Ateş'i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşti. Kabulde, Ateş'in kızları Bengisu ve Banuçiçek de yer aldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın da görüşmede yer aldığını aktaran Ayşe Ateş, "Beni ve kızlarımı gerçekten uzun uzun dinledi. Kızlarım da uzun bir konuşma yaptılar, sohbet ettiler kendisiyle. Durumu anlattım, izah ettim, dosya hakkında konuştuk" diye konuştu.

2 2

MHP'DEN İLK YORUM

Bu görüşmenin ardından gözler MHP'nin nasıl tepki vereceğine çevrildi.

MHP'li Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi parti liderleri ile görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçın, "MHP ile alakası bulunmayan bir cinayet davasına TV ve gazete yorumlarında ısrarla yer verilmesine sözde gerekçe olarak toplumsal vicdanın kanaması gösterilmiştir" dedi.

Naci Görür'den Çanakkale depremi sonrası açıklama Naci Görür'den Çanakkale depremi sonrası açıklama

"CUMHURBAŞKANI İSTEDİĞİ SİYASETÇİ VE KİŞİYLE GÖRÜŞEBİLİR"

"Hatta söz konusu cinayet davasının iddianamesinde MHP'lilerin ismi bulunduğu için bizim telaşa kapıldığımız vehmedilmiştir" sözleriyle açıklamasına devam Yalçın, şunları aktardı:

"Sayın Cumhurbaşkanı'nın, muhalefet partileriyle temas kurması ise Cumhur İttifakı'nın bozulacağı ve partimizin saf dışı kalacağının işareti olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Hatta bazı aklıevvel gazeteciler artık MHP'nin siyaset ikliminde yalnız başına kaldığını öne sürmüştür. Tekraren altını çizmek gerekir ki Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir" dedi.

Yalçın, Sinan Ateş cinayeti davasının iddianamesinde hiçbir MHP görevlisinin adının geçmediğini ileri sürdü.