Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün AKP Meclis Grubu'ndaki konuşmasında, Muhalefet belediyelerinde yaşanan eş, dost, akraba atamalarını ibretle takip ediyoruz" dediği sözleri gündem oldu.

Halk TV Programcısı Murat Ağırel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefet belediyelerindeki atamaları eleştiren konuşmasına tepki gösterdi.

Ağırel, özellikle AK Parti döneminde yapılan liyakatsiz atamaları vurgulayarak, Cumhurbaşkanı'nın yakın çevresindeki atamalara da dikkat çekti.

TURGUT ALTINOK'UN KIZI NASIL BAKAN MÜŞAVİRİ OLDU?

Ağırel, Turgut Alıntok'un kızının nasıl Dışişleri Bakanlığı'nda 1. derece kadrolu Bakan Müşaviri olarak atandığını sorguladı. Ağırel, bu tür haksız atamaların parti ayrımı yapılmaksızın iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

Murat Ağırel, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanı eş,dost akrabaların atamalarını ibretle takip ediyoruz demiş.Kendi damadının ve arkadaşlarının Bakan,bürokrat olması dışında sorun yok.

Bu tür haksız atamaların tamamı parti ayırt etmeksizin hemen iptal edilmelidir.

Mesela Sayın Turgut Alıntok’un kızı bir ay önce nasıl 61/A ya istinaden 1.derece kadrolu Bakan Müşaviri olarak Dışişleri Bakanlığı’na atandı merak ediyorum."

Demirören Holding'de 'kredi borcu' krizi! Binaları bankaya devretti Demirören Holding'de 'kredi borcu' krizi! Binaları bankaya devretti