A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası'ndan elenmesinin ardından, eski Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, sosyal medya hesabından şaşırtıcı ifadeler içeren bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımın ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da bir açıklamada bulundu.

Murat Gevrek, 'Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper'i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz ...belanı...' ifadelerini kullandı. Gevrek, tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.

Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye jet yanıt: Önce vicdanınızla hesaplaşın! Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye jet yanıt: Önce vicdanınızla hesaplaşın!

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gevrek’in 2 Mayıs 2024 tarihinde görevinin bittiği belirtildi.

Gevrek’in yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı açıklanırken Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır” ifadelerine yer verildi.