Denizli'nin Bozkurt ilçesinde, polisin evine düzenlediği operasyonda, bahçesinde özel düzenekle kurulmuş serada havalandırma ve aydınlatmalı olarak Hint keneviri yetiştirdiği belirlenen 45 yaşındaki Ramazan Yılmaz gözaltına alındı. Yılmaz, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

İstanbul Üsküdar'da çıkan silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 5 kişi yaralandı İstanbul Üsküdar'da çıkan silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 5 kişi yaralandı

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmasıyla Ramazan Yılmaz'ın evinin bahçesinde termal sera kurup, Hint keneviri yetiştirdiğini belirledi. Yılmaz'ın Bozkurt ilçesindeki evine operasyon düzenlendi.

Evinde Havalandirma Sistemli Sera Kurup 42648 1

Evde yapılan aramalarda iki parça halinde, 'zula' olarak tabir edilen gizli bölmelere saklanmış 1,5 kilogram esrar ve çeşitli boylarda 70 kök kenevir ile ayrıca bir çadır, çadır yapımında kullanılan 82 metal boru, 8 uzatma prizi, 16 fanlı LED aydınlatma, termometre, 2 hava kompresörü, 4 vantilatör, havalandırma boruları ve seracılıkta kullanılan çeşitli alet ve aparatlar ele geçirildi.

Evinde Havalandirma Sistemli Sera Kurup 42648 2

Yılmaz'ın kurduğu seradaki düzenek polis ekiplerini bile şaşırttı. İklim kontrollü serada vantilatör ve fanlar sayesinde havalandırma sistemi kurulduğu, LED aydınlatma ile yapay güneş ışığı oluşturulduğu belirlendi. Ramazan Yılmaz, gözaltına alındı. Yılmaz, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'izinsiz Hint keneviri yetiştirmek' ve 'uyuşturucu satmak' suçlarından tutuklandı.

(DHA)