Evrensel Gazetesi'nde Kasım 2012'den bu yana "Sine-Masal" köşesinin yazarlığını yapan Sinemacı ve Yazar Mesut Kara, tedavi gördüğü Söke Devlet Hastanesi'nde 63 yaşında hayatını kaybetti.

2008'de pıhtı atması sonucu kısmi felç geçiren ve dönem dönem artan sağlık sorunları ile mücadele eden Kara, geçtiğimiz Şubat ayında kalp krizi geçirip yoğun bakıma kaldırılmıştı. Kara, tedavisinin ardından kalp rahatsızlığının geçtiğimiz günlerde tekrarlaması üzerine Söke Devlet Hastenesinde tekrar tedavi altına alınmıştı.

Mesut Kara, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

YEŞİLÇAM ÜZERİNE ÖNEMLİ ÇALIŞMALARI VARDI

1961 İstanbul doğumlu Mesut Kara, 15 yılı aşkın zamandır sinema yazarlığı yapıyordu. Reklam alanında Sanat Yönetmeni olarak da çalıştı, televizyonlara sinema programları yaptı.

Sürücüler bayram sonrası dönüşünde isyan etti: Haraç kesiyorlar Sürücüler bayram sonrası dönüşünde isyan etti: Haraç kesiyorlar

Metin yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı Erkan Yücel Belgeseli’nin yanı sıra Mesut Kara’nın “Artizler Kahvesi, “Yeşilçam’da Unutulmayan Yüzler”, "Pendikli Yıllar ve Sinemasal Anılar”, "Sinema ve 12 Eylül” ve "Yeşilçam Hatırası" adlı yayınlanmış beş kitap çalışması var. Birçok dergide yazarlık ve editörlük yapan Kara, Show TV’de yayınlanan CineShow adlı sinema programının metin yazarlığı ve danışmanlığını, Kanal 6’da yayınlanan Hayalet Mektebi adlı sinema programının da hazırlanması ve sunuculuğunu yaptı. Klaros Yayınları’nda 22 kitaplık “Sinema Kitaplığı” serisinin editörlüğünü üstlendi.