Dün akşam oynanan UEFA Avrupa Lig Son 16 Turu’nun ilk maçında Sevilla deplasmanına konuk olan Fenerbahçe, maç sırasında kendi taraftarlarına İspanyol polisi tarafından orantısız şiddet uygulandığını belirterek şikayette bulundu.
Polisin orantısız müdahalesi videoya kaydedilirken bir taraftarın yaralanması sonucu Fenerbahçe Kulübü konu ile alakalı bir açıklamada bulundu.

'GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ

Ural Aküzüm'den anlamlı hareket Ural Aküzüm'den anlamlı hareket

Fenerbahçe Kulübü yaptığı açıklama şu şekilde:
“Futbol A Takımımızın dün Sevilla ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçını izlemek için İspanya'nın Sevilla kentindeki Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda bulunan taraftarlarımıza İspanyol polislerin kabul edilemez tutum ve olumsuz yaklaşımlarını takip ettik.
Öncelikle bu süreçte sebepsiz şekilde saldırıya maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

'GEREKLİ ADIMLAR ATILDI'

Sürecin ilk anından itibaren konuyu takip eden, yaşananlara hassasiyetle yaklaşan Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçiliği ile de görüşen Kulübümüz; ilgili yerlere resmi şikayet dilekçelerinin gönderilmesi için gerekli adımları atmıştır.
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konuyu Madrid Büyükelçiliğimiz üzerinden takipte olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.”