Geçtiğimiz günlerde patlak veren bankacılık krizine neden olan Silikon Vadisi Bankası, dün gerçekleşen anlaşma ile 119 milyar dolarlık mevduatın tamamını First Citizens Bank'a devretti. Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) dün yaptığı açıklama ile devir işlemlerinin gerçekleştiği belirtildi.

72 MİLYAR DOLARLIK VARLIĞINI İNDİRİMLİ OLARAK ALDI

Silikon Vadisi Bankası’na ait olan, yüksek kazanç sağlayan teknoloji şirketlerine ve yatırımcılarının paralarının kredilerin ve 17 şubesi First Citizens Bank tarafından işletilecek. First Citizens Bank ayrıca Silikon Vadisi Bankası 72 milyar dolarlık varlığını indirimli olarak alacak ve 90 milyar dolara yakın menkul kıymet ve diğer varlıklar ise FDIC’in tasfiye bölümünde kalacak.

BANKACILIK KRİZİ AVRUPA'YA TAŞINDI

Fransa kampanya başlattı! Yabancılara karşı fiyatlar yükseltiliyor Fransa kampanya başlattı! Yabancılara karşı fiyatlar yükseltiliyor

Yaşanan bankacılık krizinde Silikon Vadisi Bankası'nın iflasının ardından kriz avrupa'ya taşınmışken, iflas eden diğer banka olan Signature Bank da operasyonları New York Community Bank’a ait Flagstar’a satılmıştı.